Vliv pracovního pohovoru a náboru na uchazeče o zaměstnání

Název práce: Vplyv pracovného pohovoru a náboru na uchádzača o zamestnanie
Jazyk práce: Slovensky
Bakalárska práca sa zaoberá vplyvom pracovného pohovoru a náboru na uchádzača o zamestnanie. Jej hlavným cieľom je analýza pracovného pohovoru a náboru z hľadiska pozitívnej skúsenosti kandidáta. Teoretická časť objasňuje pojem skúsenosť kandidáta a nábor zamestnancov, pričom sa práca následne člení na dva pohľady. Interview z pohľadu spoločnosti a interview z pohľadu uchádzača. Praktická časť skúma získavanie a výber zamestnancov v spolupracujúcej softwarovej spoločnosti XY prostredníctvom dotazníkového šetrenia. Obsahuje i prieskum zameraný na faktory vplývajúce na pozitívnu skúsenosť uchádzačov. Prínosom práce je identifikácia chýb a nedostatkov, ktoré môžu spoločnosť brzdiť pri obsadzovaní pozícií kvalifikovanými pracovníkmi a na záver uvádzam odporúčania na zefektívnenie tohto procesu.
Klíčová slova: nábor; skúsenosť kandidáta; interview
Název práce: Vliv pracovního pohovoru a náboru na uchazeče o zaměstnání
Jazyk práce: Slovensky
Bakalářská práce se zabývá vlivem pracovního pohovoru a náboru na uchazeče o zaměstnání. Jejím hlavním cílem je analýza pracovního pohovoru a náboru z hlediska pozitivní zkušenosti kandidáta. Teoretická část objasňuje pojem zkušenost kandidáta a nábor zaměstnanců, přičemž se práce následně člení na dva pohledy - interview z pohledu společnosti a interview z pohledu uchazeče. Praktická část zkoumá získávání a výběr zaměstnanců v spolupracující softwarové společnosti XY prostřednictvím dotazníkového šetření. Obsahuje i průzkum zaměřený na faktory ovlivňující pozitivní zkušenost uchazečů. Přínosem práce je identifikace chyb a nedostatků, které mohou společnost brzdit při obsazování pozic kvalifikovanými pracovníky a na závěr uvádím doporučení na zefektivnění tohoto procesu.
Klíčová slova: interview; nábor; zkušenost kandidáta
Název práce: The Effects of Job Interview and Recruitment on Job Seeker
Jazyk práce: Slovensky
The bachelor thesis presents the topic of The effects of job interview and recruitment on job seeker. The main objective is to analyze the job interview and recruitment in terms of the candidate's positive experience. The theoretical part clarifies the concept of the candidate's experience and the recruitment of new staff. The work is then facing two views. Interview from the perspective of the company and the perspective of the candidate. The practical part examines the recruitment and selection of employees in the cooperating software XY company through a questionnaire survey. It also includes a survey focusing on factors that have a positive impact on candidate experience. The contribution of this work is the identification of errors and deficiencies that the company can hamper in filling of jobs by skilled workers. In conclusion are recommendations for reengineering this process.
Klíčová slova: interview; candidate experience; recruitment

Fakulta: Fakulta podnikohospodářská
Katedra: Katedra personalistiky