Návrh konceptu společenské odpovědnosti a udržitelného rozvoje v malé firmě

Název práce: Návrh konceptu společenské odpovědnosti a udržitelného rozvoje v malé firmě
Autor(ka) práce: Hochová, Michaela
Vedoucí práce: Plášková, Alena
Oponenti práce: Svobodová, Hana
Tato bakalářská práce se zabývá problematikou společenské odpovědnosti firem a udržitelným rozvojem v oblasti malých a středních podniků. Cílem práce je zanalyzovat současné aktivity CSR ve vybrané malé firmě OTHERM Sokolov, a dále pak navrhnout vhodné aktivity, které by firma mohla zavést do své podnikatelské strategie. V teoretické části je věnována pozornost historickému vývoji společenské odpovědnosti a udržitelného rozvoje, seznámení se s konceptem triple-bottom-line a dále jsou uvedeny možnosti malých a středních podniků v oblasti CSR. V praktické části je uvedena charakteristika společnosti OTHERM Sokolov a popis současných odpovědných aktivit, následně výčet možných vhodných aktivit pro tuto firmu. Dále jsou v praktické části uvedeny výsledky dotazníků o zákaznické a zaměstnanecké spokojenosti.
Klíčová slova: malé a střední podniky; stakeholders; společenská odpovědnost organizací; udržitelný rozvoj
Název práce: A propose of the corporate social responsibility and sustainable development concept in a small enterprise
Autor(ka) práce: Hochová, Michaela
Vedoucí práce: Plášková, Alena
Oponenti práce: Svobodová, Hana
This Bachelor´s Thesis is about the concept of a corporate social responsibility and sustainable development within the area of small and medium enterprises. The goal of this thesis is to analyze current CSR activities of the selected small company OTHERM Sokolov and propose suitable activities which could be established into the company´s strategy. The theoretic part is focused on a historical progress of CSR and sustainable development, to the concept of the triple-bottom-line and options for small and medium enterprises in the area of CSR. The practical part introduces characteristics of OTHERM Sokolov company, its current activities in CSR and a list of possibly proper activities. Then in the practical part are presented results of customer´s and employee´s questionnaires.
Klíčová slova: stakeholders; corporate social responsibility; sustainable development; small and medium enterprises

Fakulta: Fakulta podnikohospodářská
Katedra: Katedra managementu