Transformace energetického trhu po roce 2011

Autor(ka) práce: Vomáčka, Roman
Vedoucí práce: Loužek, Marek
Oponenti práce: Maule, Petr
V rámci boje proti globálnímu oteplování se Evropská unie rozhodla pro stále významnější podporu obnovitelných zdrojů energie na úkor konvenčních zdrojů. Tato politika byla následně implementována do národní legislativy. Zároveň Česká republika vypracovala Aktualizovanou státní energetickou koncepci, ve které vytyčuje směr, kterým se má česká energetika vyvíjet. Tato práce se pokouší především analyzovat, zda je Česká republika připravena na budoucí vývoj energetiky či nikoliv. Z této analýzy vyplývá, že Česká republika není v současné době zcela připravena na zajištění energetické stability v kontextu transformujícího se trhu.
Klíčová slova: politiky podpory OZ; energetika; obnovitelné zdroje energie
Název práce: Transformation of the energy market after year 2011
Autor(ka) práce: Vomáčka, Roman
Vedoucí práce: Loužek, Marek
Oponenti práce: Maule, Petr
As part of the fight against global warming, the European Union has opted for increase in support for renewable energy at the cost of conventional sources. This policy was subsequently implemented into national legislation. At the same time, the Czech Republic has framed an Updated State Energy Policy, which sets out the direction for Czech energy to evolve. This thesis tries to analyze whether the Czech Republic is ready for future energy development or not. This analysis shows that the Czech Republic is not entirely ready to provide energy stability in the context of a transforming market.
Klíčová slova: renewable sources subsidy; energetics; renewable energy sources

Studijní program / obor: Ekonomie a hospodářská správa/Hospodářská politika
Fakulta: Národohospodářská fakulta
Katedra: Katedra hospodářské a sociální politiky