Audit účetní závěrky a porovnání se zakázkami due diligence

Název práce: Audit účetní závěrky a porovnání se zakázkami due diligence
Autor(ka) práce: Dvořáková, Sabina
Vedoucí práce: Roubíčková, Jaroslava
Oponenti práce: Králíček, Vladimír
Práce se zabývá procesem auditu a due diligence účetní jednotky. Obsah práce je rozdělen na dvě části, a to na část teoretickou a praktickou. Teoretická část je zaměřena na vymezení pojmu audit včetně popisu auditorských postupů a pojmu due diligence, na který navazují rozdíly a srovnání obou procesů. V praktické části je v jedné účetní jednotce proveden audit účetní závěrky a v druhé účetní jednotce je provedena služba due diligence.
Klíčová slova: Due diligence; Auditorské postupy; Účetní závěrka; Audit; Fúze a akvizice
Název práce: Audit of financial statements and the comparison with due diligence services
Autor(ka) práce: Dvořáková, Sabina
Vedoucí práce: Roubíčková, Jaroslava
Oponenti práce: Králíček, Vladimír
The aim of this thesis is to describe a process of audit and due diligence of an accounting entity. The work is devided into two parts, the first part is theoretical and the second one is practical. The theoretical part is focused on description of audit including audits procedures. This part is followed by determination of due diligence, which continues with differences and comparison of both these processes. Within practical part audit of financial statements and process of due diligence are performed in different accounting entities.
Klíčová slova: Audit; Mergers and acquisitions; Due diligence; Procedures of audit; Financial statements

Fakulta: Fakulta financí a účetnictví
Katedra: Katedra finančního účetnictví a auditingu

Datum zadání práce: 6. 10. 2016