Analýza veřejné osobní dopravy v relaci Brno Praha

Autor(ka) práce: Sítora, Vojtěch
Vedoucí práce: Zelený, Lubomír
Oponenti práce: Grňo, Jan
Tématem této bakalářské práce je analýza veřejné osobní přepravy mezi dvěma českými největšími městy, Brnem a Prahou. Práce je rozdělena na teoretickou a praktickou část. V teoretické části nejdříve definuji některé klíčové pojmy z oboru dopravy a poté se zaměřuji na hlavní bod této části, kterým je legislativa týkající se veřejné dopravy v České republice. Navazující praktická část obsahuje především analýzu nabízených spojů jednotlivých dopravců a následné srovnání a zhodnocení toho, která možnost je pro zákazníky nejvýhodnější. V závěru práce pak zmiňuji trendy, které mohou do budoucna ovlivnit dopravu mezi těmito městy. Celkovým cílem práce je tedy poskytnutí analýzy železniční a autobusové veřejné dopravy ve zmíněné relaci.
Klíčová slova: osobní doprava; Praha; veřejná doprava; železniční doprava; Brno; autobusová doprava
Název práce: Analysis of the public passenger transport in the session Brno – Prague
Autor(ka) práce: Sítora, Vojtěch
Vedoucí práce: Zelený, Lubomír
Oponenti práce: Grňo, Jan
The topic of this bachelor thesis is the analysis of public passenger transport between two Czech largest cities, Brno and Prague. The thesis is divided into a theoretical and a practical part. In the theoretical part, I first define some key terms in the field of transport and then I focus on the main point of this part, which is legislation regarding public transport in the Czech Republic. The following practical part consists mainly of the analysis of the offered links of individual carriers and the subsequent comparison and evaluation of what is the most advantageous possibility for the customers. At the end of the thesis I mention trends that can affect the transport between these cities in the future. The overall objective of the thesis is to provide analysis of rail and bus public transport in the mentioned session.
Klíčová slova: bus transport; public transport; Prague; rail transport; Brno; passenger transport

Fakulta: Fakulta podnikohospodářská
Katedra: Katedra logistiky