Název práce: Hodnocení rekvalifikačního kurzu "Účetnictví a daňová evidence" z hlediska uplatnění absolventa v podnikové praxi
Autor(ka) práce: Kolečářová, Andrea
Vedoucí práce: Berková, Kateřina
Oponenti práce: Fišerová, Marie
V aktuální fázi vývoje společnosti můžeme hovořit o tzv. znalostní společnosti, která je důsledkem větší komunikační propojenosti lidí. Jednou z podmínek rozvoje znalostní společnosti je celoživotní vzdělávání jejích členů. Tato diplomová práce pojednává o rekvalifikačním kurzu jako o jedné z možností dalšího vzdělávání. Jejím cílem je zhodnotit formu vedení vybraného kurzu účetnictví a posoudit, jakou šanci má absolvent na uplatnění.
Klíčová slova: další vzdělávání; rekvalifikace; trh práce; uplatnitelnost absolventa; účetnictví; výzkum
Název práce: Evaluation of the Retraining Course "Accounting and Tax Evidence" Based on the Graduate Employability within Business Environment
Autor(ka) práce: Kolečářová, Andrea
Vedoucí práce: Berková, Kateřina
Oponenti práce: Fišerová, Marie
At the current level of society development, we can talk about the so-called knowledgebased society, which is the result of higher connectivity between people. The development of the knowledgebased society is conditional upon lifelong learning of its members. The master thesis deals with a retraining course as a possibility of further education. Its aim is to evaluate the form of management of the chosen accounting course and to assess the graduate´s chance to participate successfully in the labor market.
Klíčová slova: Further Education; Retraining; Labour Market; Graduate Employability; Accountancy; Research

Studijní program / obor: Finance a účetnictví/Finanční inženýrství
Fakulta: Fakulta financí a účetnictví