Finanční analýza společnosti Porsche Inter Auto CZ, spol. s r.o

Autor(ka) práce: Chykhun, Bohdan
Vedoucí práce: Holečková, Jaroslava
Oponenti práce: Staňková, Anna
Tato bakalářská práce si klade za cíl zhodnotit finanční aktivitu a zdraví podniku Porsche Inter Auto CZ spol. s r. o. za roky 2010 až 2015 pomocí metod finanční analýzy. Obsah této práce je rozdělen do dvou na sebe navazujících částí. V první z nich bude vysvětlen postup a metody ohodnocení společně s důležitým teoretickým základem. Další se bude zabývat výše zmíněným podnikem, jehož aktuální finanční stav se pokusí zhodnotit, a kde to bude přínosné, srovná jej s odvětvím automobilového průmyslu v ČR jako celkem. Na závěru práce jsou shrnuty výsledky provedené analýzy, a zpracovaná stručná SWOT analýza pro Porsche Inter Auto CZ spol. s r. o. ve které jsou zdůrazněné nové příležitosti a ekonomické hrozby společnosti.
Klíčová slova: finanční analýza; Porsche Inter Auto CZ, spol. s r. o.; finanční zdraví firmy; poměrové ukazatele; poměrové ukazovatele; horizontální analýza; externí finanční analýza; bankrotové modely; bonitní modely; vertikální analýza
Název práce: Financial analysis of the company Porsche Inter Auto CZ spol. s r. o
Autor(ka) práce: Chykhun, Bohdan
Vedoucí práce: Holečková, Jaroslava
Oponenti práce: Staňková, Anna
This bachelor thesis aims to evaluate the financial health of a business activity and financial health of the company Porsche Inter Auto CZ spol. s r. o. for the years from 2010 to 2015 using the methods of financial analysis. The content of this thesis is divided into two parts, that are depended on each other. The first of them will explain the procedure and evaluation methods, together with an important theoretical basis. The second part is focused on mentioned company, its current financial status is going to be evaluated, and compares Porsche Inter Auto CZ with the sector of the automotive industry in the Czech Republic where it will be useful. In conclusion, there are summarized results of the analysis, and a formulated SWOT analysis for Porsche Inter Auto CZ spol. s r. o. in which were emphasized new opportunities and economic threats for the enterprise.
Klíčová slova: external financial analysis; bankruptcy models; credit scoring models; financial analysis; financial health; vertical analysis; horizontal analysis; Porsche Inter Auto CZ, spol. s r. o.; financial ratios

Studijní program / obor: Finance a účetnictví/Finance
Fakulta: Fakulta financí a účetnictví
Katedra: Katedra financí a oceňování podniku