Strategická analýza podniku Granit, spol. s.r.o

Název práce: Strategic analysis of Granit, spol. s.r.o
Autor(ka) práce: Fiala, Adam
Vedoucí práce: Boukal, Petr
Oponenti práce: Sieber, Martina
Jazyk práce: English
This Bachelor's thesis focuses on a strategic analysis of Granit spol. s.r.o., which is an industrial company. The aim of the thesis is to evaluate the situation of the company on the market. Theoretic body describes a methodical process of the strategic analysis and introduces the literature used in the thesis. Practical part applies techniques mentioned in the previous part and introduces the company. Output of the analysis is SWOT analysis, statements about current company situation and general suggestions for future company development.
Klíčová slova: Strategy; Strategic analysis; PESTEL analysis; Porter's five force analysis; SWOT analysis; VRIO analysis
Název práce: Strategická analýza podniku Granit, spol. s.r.o
Autor(ka) práce: Fiala, Adam
Vedoucí práce: Boukal, Petr
Oponenti práce: Sieber, Martina
Jazyk práce: English
Tato bakalářská práce je zaměřena na strategickou analýzu stavebního podniku Granit spol. s.r.o. Cílem práce je zhodnotit celkovou situaci podniku v podnikatelském prostředí, ve kterém působí. Teoretická část se zaměřuje na metodický popis zdrojů celé práce, vysvětlení jednotlivých postupů strategické analýzy, které byly v práci použity a zmapování odborné literatury. Praktická část přechází k představení celého podniku a aplikuje metodické postupy do konkrétní praxe, na základě kterých analýza vyústí k závěru v podobě SWOT analýzy, konstatování současné situace podniku a obecných doporučení firmě o jejím budoucím vývoji.
Klíčová slova: VRIO analýza; Strategická analýza; SWOT analýza; Porterův model pěti sil; PESTEL analýza; Srategie

Fakulta: Fakulta podnikohospodářská
Katedra: Katedra strategie