Psychicky nemocní lidé a jejich integrace do společnosti

Název práce: Psychicky nemocní lidé a jejich integrace do společnosti
Autor(ka) práce: Dusílková, Jana
Vedoucí práce: Hubinková, Zuzana
Oponenti práce: Jarošová, Eva
Bakalářská práce se zabývá problematikou psychicky nemocných jedinců a jejich integrací do společnosti. V teoretické části práce se zabýváme především klasifikací duševních onemocnění a jednotlivými kategoriemi duševních onemocnění, jednotlivými přístupy k léčbě duševních onemocnění a procesem resocializace. Cílem teoretické části práce je tedy shrnout teoretické poznatky o tématu duševně nemocných lidí a léčby duševních onemocnění. Na tato východiska navazuje praktická část, která si klade za úkol prostřednictvím ankety zjistit názory a úroveň informovanosti osob ze širší společnosti ohledně problematiky duševně nemocných osob a důležitých aspektů jejich života a následně je porovnat s výpověďmi duševně nemocných jedinců. Cílem praktické části práce je tedy shromáždit první poznatky k výzkumné otázce a poskytnout návrhy pro bližší zkoumání. Na závěr jsou shrnuty zjištěné skutečnosti a stanovena praktická doporučení, která můžou přispět k zlepšení informovanosti širší veřejnosti o této problematice.
Klíčová slova: Psychická onemocnění; duševní poruchy; integrace
Název práce: Integration of people with mental disorder
Autor(ka) práce: Dusílková, Jana
Vedoucí práce: Hubinková, Zuzana
Oponenti práce: Jarošová, Eva
This Bachelor´s thesis is writen around the topic of mentally ill people and their integration into society. First part of the thesis should define classification of mental illness and different categories of mental illness and also different ways of treatement should be described so as proceses of resocialization of those who are affected back into the society. The purpose of the theoretic part is therefore a summarization of theoretical knowledge in the field of mental illness and treatement of mental illness. The second part of this thesis is practicaly focused and focuses on the research of opinions and information of the general public about mentaly ill people and the results are comprated with the statements of respondents with actual mental illness. The aim of the practical part is then sumarization of the reasearch to the topic and providing options for closer research. At the end there is an recapitulation of the informations colected while research and recomendations that can lead to the better awareness of the general public about people with mental illness.
Klíčová slova: mental disorders; integration; mental illnesses

Fakulta: Fakulta podnikohospodářská
Katedra: Katedra manažerské psychologie a sociologie

Datum zadání práce: 20. 6. 2016