Nezaměstnanost absolventů vysokých škol na Slovensku

Název práce: Nezamestnanosť absolventov vysokých škôl na Slovensku
Jazyk práce: Slovensky
Nezamestnanosť absolventov vysokých škôl sa stal alarmujúcim problémom nie len na Slovensku ale aj v globálnom meradle. Bakalárska práca je tvorená z teoretickej časti a analytickej časti. V teoretickej časti sú vysvetlené pojmy ako trh práce, ľudský kapitál, nezamestnanosť a jej typy a absolvent a jeho uplatnenie. V druhej časti je spracovaná analýza celkovej nezamestnanosti na Slovensku, nezamestnanosti absolventov VŠ podľa dĺžky trvania, ukončeného študijného odboru, ukončenej vysokej školy a zároveň podľa regionálneho hľadiska. V závere práce je popísaný pohľad zamestnávateľa na absolventov VŠ a sú navrhnuté možné riešenia.
Klíčová slova: absolvent; Slovensko; vysoká škola; nezamestnanosť; trh práce
Název práce: Nezaměstnanost absolventů vysokých škol na Slovensku
Jazyk práce: Slovensky
Nezaměstnanost absolventů vysokých škol se stal alarmujícím problémem nejen na Slovensku, ale i v globálním měřítku. Bakalářská práce je tvořená z teoretické části a analytické části. V teoretické části jsou vysvětleny pojmy jako trh práce, lidský kapitál, nezaměstnanost a její typy a absolvent a jeho uplatnění. V druhé části je zpracována analýza celkové nezaměstnanosti na Slovensku, nezaměstnanosti absolventů VŠ podle délky trvaní, ukončení studijního odboru, ukončený vysoký školy a zároveň z regionálního hlediska. V závěru práce je popsán pohled zaměstnavatele na absolvent VŠ a jsou navržená možné řešeni.
Klíčová slova: nezaměstnanost; trh práce; absolvent; vysoká škola; Slovensko
Název práce: University Graduates’ Unemployment in Slovakia
Jazyk práce: Slovensky
Unemployment among university graduates has become an alarming problem not only in Slovakia but also on a global scale. The bachelor thesis consists of theoretical part and analytical part. In the theoretical part are explained terms such as labour market, human capital, unemployment and its types, graduates and its application. The second part is analysis of total unemployment in Slovakia, graduates unemployment of universities according to duration, completed study department, completed universities and from regional perspective. At the end of the thesis the employer's view of university graduates is described and possible solutions are suggested.
Klíčová slova: unemployment; Slovakia; labour market; university; graduate

Fakulta: Fakulta podnikohospodářská
Katedra: Katedra mikroekonomie