Optimalizace MHD v Českých Budějovicích

Autor(ka) práce: Laštůvka, Josef
Vedoucí práce: Mervart, Michal
Oponenti práce: Toušek, Radek
Tato bakalářská práce se zabývá problematikou městské hromadné dopravy v Českých Budějovicích. Po vysvětlení základních pojmů týkajících se dopravy a přepravy následuje specifikace subsystémů osobní dopravy, základní přehled o Českých Budějovicích a seznámení s Dopravním podnikem města České Budějovice. Dále v bakalářské práci popisuji síť linek MHD, tarif a jízdné. Praktická část se zabývá analýzou stavu městské hromadné dopravy a následnými opatřeními ke zlepšení. Cílem této práce je nalezení současných problémů městské hromadné dopravy v Českých Budějovicích a jejich řešení.
Klíčová slova: MHD; České Budějovice; doprava; optimalizace
Název práce: Optimalization of the Public Transport in České Budějovice
Autor(ka) práce: Laštůvka, Josef
Vedoucí práce: Mervart, Michal
Oponenti práce: Toušek, Radek
This bachelor thesis deals with the problems of public transport in the city of České Budějovice. After explaining the basic concepts of transport and transportation, I focus on the specifications of passenger transport subsystems, the basic overview of the city of České Budějovice and the introduction of the company Dopravní podnik města České Budějovice. Further in my bachelor thesis I describe the network of public transport, tariff and fares. The practical part analysis the current state of this public transport and its potential recommendations for improvement. The aim of this thesis is to find the current problems of public transport in České Budějovice and propose their solution.
Klíčová slova: Public transport; České Budějovice; transport; optimalization

Fakulta: Fakulta podnikohospodářská