Název práce: Ekonomické a další dopady výchovy ke zdraví na základních školách v České republice v roce 2016
Autor(ka) práce: Piskora, Jakub
Vedoucí práce: Barák, Vladimír
Oponenti práce: Krebs, Vojtěch
Bakalářská práce se zabývá ekonomickými a dalšími dopady výchovy ke zdraví praktikované na základních školách v České republice. Práce je rozdělena na 2 části. První teoretická část popisuje samotný obor výchovy ke zdraví, jeho význam, dále zdraví a jeho důležitost pro socio-ekonomický rozvoj země a nakonec shrnuje rizikové oblasti. V druhé praktické části je pomocí dotazníkového šetření analyzován aktuální stav oboru výchova ke zdraví. Sekundárně jsou zkoumány návrhy a doporučení respondentů pro zlepšení jeho efektivity. Ve výsledku výzkumu usuzuji, že v současné době jsou podmínky a stav oboru na dobré úrovni.
Klíčová slova: školství; výchova ke zdraví; zdravý životní styl; školní vzdělávací programy; základní školy
Název práce: Economic and other impacts of health education at primary schools in the Czech Republic in 2016
Autor(ka) práce: Piskora, Jakub
Vedoucí práce: Barák, Vladimír
Oponenti práce: Krebs, Vojtěch
This bachelor thesis deals with economic and other impacts of health education practiced in primary schools in the Czech Republic. The thesis is divided into two chapters. The first theoretical chapter describes the field of health education and his significance, then health itself as a determinant of the socio-economic development of the country. At the end of the chapter are summarized the risk areas. In the second practical chapter, the questionnaire survey is performed and analyzes the current status of health education. Secondly, suggestions and recommendations of respondents are examined to improve the effectiveness of health education. As a result of the research, I find that the current state and conditions of the health education are at a good level.
Klíčová slova: health education; education; healthy lifestyle; school education programs ; primary schools

Studijní program / obor: Ekonomie a hospodářská správa/Národní hospodářství
Fakulta: Národohospodářská fakulta
Katedra: Katedra hospodářské a sociální politiky