Název práce: Porovnání klientského přístupu u vybraných společností realizujících developerské projekty v Praze 13
Autor(ka) práce: Schilla, Ondřej
Vedoucí práce: Vávra, Oldřich
Oponenti práce: Lacková, Alena
Cílem této diplomové práce je shrnutí a posouzení jednotlivých aspektů rozhodovacího procesu při koupi nemovitosti. V teoretické části autor mapuje metody marketingového výzkumu s důrazem na tzv. mystery shopping. Dále jsou v teoretické části vysvětleny základní pojmy s trhem nemovitostí spjaté. První oddíl praktické části této diplomové práce je založen na autorově vlastním dotazníku; autor zjišťuje názory vybrané reprezentativní skupiny potenciálních zákazníků, jejichž odpovědi posoudil a zanalyzoval. Ve druhém oddíle autor zkoumal pomocí metody mystery shoppingu klientský přístup u čtyř vybraných developerských společností, které byly v rámci mystery shopping ohodnoceny, vypisuje dále výhody či nevýhody vybraných developerských společností. Celá praktická část je doplněna o třetí oddíl, kde jsou rozhovory s odborníky, kteří mají odpovídajicí praxi a zkušenosti v oboru trhu nemovitostí a z bankovního sektoru.
Klíčová slova: trh nemovitostí; developerské společnosti; byt; mystery shopping; hypoteční úvěr
Název práce: Comparing the client-oriented approach of selected companies engaged in development projects in Prague 13
Autor(ka) práce: Schilla, Ondřej
Vedoucí práce: Vávra, Oldřich
Oponenti práce: Lacková, Alena
The present Master Thesis tries to summarize and assess individual aspects of a decision-making process connected with a housing purchase. In the theoretical part, ways and methods of market survey, in particular so called mystery shopping, are outlined and explained. Further on, basic concepts connected with the housing market are defined and clarified. The first section of the practical part of the present Master thesis explores opinions of a selected representative group of potencial clients, based on the original author´s questionnaire (with analysis and assessment of answers). In the second section, a client-oriented approach of four selected development companies is explored and analysed in detail, with the evaluation and listing of pros and cons of marketing / business communication of selected developers. Finally, there is a third section of the second part, providing interviews with experts with considerable expertise in the field of (housing) real estate market and banking sector.
Klíčová slova: mortgage loan; mystery shopping ; development companies; housing / flat; real estate market

Fakulta: Fakulta podnikohospodářská
Katedra: Katedra marketingu