Analýza dopadu přesunu skladu na náklady společnosti

Název práce: Analýza dopadu presunu skladu na náklady spoločnosti
Jazyk práce: Slovensky
Cieľom práce je analyzovať dopad presunu skladu na náklady vybranej spoločnosti ako aj priblížiť zložky nákladov, ktoré vznikajú pri realizácii prepravy medzi zákazníkmi a spoločnosťou. Dôležitou súčasťou je taktiež porovnanie jednotlivých rozvozových trás. Teoretická časť poskytuje stručný popis rozvozovej úlohy a jej modifikácií, ako aj spôsoby jej riešenia. Taktiež čitateľovi približuje kalkuláciu nákladov v kamiónovej doprave. Praktická časť zobrazuje reálny problém spoločnosti Nestlé. Na reálnych dátach poukazuje na znižovanie nákladov, ktoré vzniknú presunutím skladu do novej lokality. Pomocou program MPL porovnáva modelové trasy so skutočne zrealizovanými a opäť poukazuje na potenciálne znižovanie nákladov.
Klíčová slova: rozvozová trasa; náklady na dopravu; rozvozová úloha s časovými oknami ; presun skladu
Název práce: Analýza dopadu přesunu skladu na náklady společnosti
Jazyk práce: Slovensky
Cílem práce je analyzovat dopad přesunu skladu na náklady vybrané společnosti a přiblížit složky nákladů, které vznikají při realizaci přepravy mezi zákazníky a společností. Důležitou součástí je také porovnání jednotlivých rozvozových tras. Teoretická část poskytuje stručný popis rozvozové úlohy a její modifikací, a také i způsoby jejího řešení. Čtenáři také přibližuje kalkulaci nákladů v kamionové dopravě. Praktická část zobrazuje reálný problém společnosti Nestlé. Na reálných datech poukazuje na snižování nákladů, které vzniknou přesunutím skladu do nové lokality. Pomocí program MPL porovnává modelové trasy se skutečně uskutečněnými a opět poukazuje na potenciální snižování nákladů.
Klíčová slova: rozvozová úloha s časovými okny; přesun skladu; rozvozová trasa; náklady na dopravu
Název práce: Analysis of the company´s expenses associated with relocation of the distribution center
Jazyk práce: Slovensky
The objective of the thesis is to analyze the company´s expenses associated with relocation of the distribution centre as well as to describe the components of expenses associated with transport between company and customers. An important part of the thesis is comparison of the individual delivery routes. The theoretical part provides a brief description of Vehicle Routing Problem and its modifications as well as the different options how to solve it. The expenses calculations of truck transport are approximated to the reader. The practical part shows the real problem of Nestlé. The decreasing of the expenses is shown on real data. The reason of decreasing is the relocation of the distribution centre. The model routes are compared with the actual ones using MPL. It also shows the potential cost reduction.
Klíčová slova: relocation of distribution centre; Vehicle Routing Problem with Time Windows; transportation expenses; transport route

Studijní program / obor: Kvantitativní metody v ekonomice/Ekonometrie a operační výzkum
Fakulta: Fakulta informatiky a statistiky
Katedra: Katedra ekonometrie