Chování hráčů u pokerových stolů

Název práce: Chování hráčů u pokerových stolů
Autor(ka) práce: Beránek, Karel
Vedoucí práce: Hubinková, Zuzana
Oponenti práce: Kuncl, Milan
Bakalářská práce pojednává o chování hráčů pokeru, se kterými se lze setkat při hře pokeru. V práci se postupně zabývám neverbální komunikací, verbální komunikací a etikou pokerových hráčů. V části o neverbální komunikaci rozebírám jednotlivé části těla od nejdůležitějších pro čtení po nejméně důležité. Zabývám se také psychologickými efekty, které mohou značnou měrou ovlivnit chování hráčů. V části o verbální komunikaci se zaměřuji především na to, k čemu může verbální komunikace v pokeru sloužit a jak těchto poznatků využívat. V poslední části představuji problematiku etického chování. V praktické části využívám poznatků z mého vlastního výzkumu a také z poznatků hráčů, kteří byli ochotni podělit se se mnou o své vědomosti. V neposlední řadě využívám rozboru videa přístupných na YouTube.
Klíčová slova: Poker; Čtení lidí; Karty; Etika; Verbální komunikace; Neverbální komunikace
Název práce: The Behaviour of Players behind Poker Tables
Autor(ka) práce: Beránek, Karel
Vedoucí práce: Hubinková, Zuzana
Oponenti práce: Kuncl, Milan
The bachelor thesis deals with the behaviour of poker players, which can be encountered in the game of poker. In my work I am gradually engaged in non-verbal communication, verbal communication and the ethics of poker players. In the section of non-verbal communication, I analyse individual parts of the body from the most important for reading to the least important. I also deal with psychological effects that can greatly influence the behaviour of the players. In the section of verbal communication, I focus mainly on what verbal communication in poker can serve and how to use this knowledge. In the last part I present the issue of ethical behaviour. In the practical part I use the knowledge from my own research as well as the knowledge of the players who were willing to share with me their knowledge. I also use the analysis of the video which is available on YouTube.
Klíčová slova: Ethics; Reading people; Verbal communication; Non-verbal communication; Poker; Cards

Fakulta: Fakulta podnikohospodářská
Katedra: Katedra manažerské psychologie a sociologie

Datum zadání práce: 24. 10. 2016