Uplatnění intuice v manažerském rozhodování

Název práce: Uplatnění intuice v manažerském rozhodování
Autor(ka) práce: Hájková, Michaela
Vedoucí práce: Hrůzová, Helena
Oponenti práce: Pastyřík, Pavel
Bakalářská práce se zabývá intuicí a jejím využitím při rozhodování manažerů. V teoretické části vymezuje manažerské rozhodování a intuici jako odborné kategorie. Zmiňuje výsledky vybraných výzkumů a příklady z praxe, které dokazují, že intuice hraje významnou roli v rozhodování manažerů. Praktická část je věnovaná rozhovorům a dotazníkům, které zjišťují, jakým způsobem manažeři vnímají rozhodování, jak se rozhodují, co předchází jejich rozhodnutí a jaké jsou důsledky, pokud se rozhodnou intuitivně, případně analyticky. Práce se snaží ověřit, zda je intuice součástí rozhodování, či nikoliv a jakou hraje roli.
Klíčová slova: intuice; Manažerské rozhodování; omezená racionalita
Název práce: Application of an intuition in the managerial decision making
Autor(ka) práce: Hájková, Michaela
Vedoucí práce: Hrůzová, Helena
Oponenti práce: Pastyřík, Pavel
This Bachelor's Thesis looks into the intuition and application of intuition in managerial decision making. The theoretical part defines managerial decision making and intuition as technical categories. There are described some results of researches and examples from the real life in this thesis, that prove, that intuition plays an important role in decision making of managers. The practical part is dedicated to the interviews and questionnaires, which are discovering in which way managers feels about deciding, how do the decide, what comes before making the decision and what are the consequences, when managers decide by intuition or by analysis. This thesis tries to certify if intuition is part of managerial decision making or not and what is the role of intuition.
Klíčová slova: intuition; Managerial decision making; bounded rationality

Fakulta: Fakulta podnikohospodářská
Katedra: Katedra managementu