Analýza faktorů pracovní motivace

Název práce: Analýza faktorů pracovní motivace
Autor(ka) práce: Vacková, Veronika
Vedoucí práce: Stříteský, Marek
Oponenti práce: Legnerová, Kateřina
Bakalářská práce se věnuje faktorům pracovní motivace. Cílem práce je analýza pracovních faktorů, které nejvíce ovlivňují jedince ve věku mezi 20 a 30 lety, kteří právě vstupují na pracovní trh a hledají své uplatnění v mezinárodním prostřední. Analýza probíhá ve dvou částech. V první části jsou pomocí dotazníkového šetření stanoveny nejdůležitější faktory motivace u cílové skupiny. Druhá část potom na základě hloubkového rozhovoru s majitelem společnosti Czech-us analyzuje, jakým způsobem probíhá motivace zaměstnanců v dané společnosti. Na základě komparace výsledků dotazníkového šetření a hloubkového rozhovoru budou formulovány návrhy a doporučení pro zlepšení motivování zaměstnanců ve společnosti.
Klíčová slova: stimulace; motivátory; pracovní faktory; Motivace
Název práce: Analysis of factors of occupational motivation
Autor(ka) práce: Vacková, Veronika
Vedoucí práce: Stříteský, Marek
Oponenti práce: Legnerová, Kateřina
The bachelor thesis is focused on factors of motivation. The aim of the thesis is to analyse the working factors that most affect individuals between the ages of 20 and 30 who are just entering the labour market and looking for their application in the international environment. The analysis is divided into two parts. In the first part, the questionnaire survey determines the most important factors of motivation for the target group. The second part, based on an in-depth interview with the owner of Czech-us company, analyses the way of motivating the employees in the company. Based on a comparison of the results of the questionnaire survey and the in-depth interview, proposals and recommendations will be formulated to improve employee motivation in the company.
Klíčová slova: motivators; Motivation; working factors; stimulation

Fakulta: Fakulta podnikohospodářská
Katedra: Katedra personalistiky