Vliv používaných stylů vedení a řízení na výkonnost zaměstnanců

Název práce: Vplyv používaných štýlov vedenia a riadenia na výkonnosť zamestnancov
Jazyk práce: Slovensky
Bakalárska práca sa zaoberá vplyvom používaných štýlov vedenia a riadenia na determinanty výkonnosti zamestnancov. Hlavným cieľom práce je rozšírenie obzorov v oblasti prístupov vedenia, riadenia a poukázanie na vplyv konkrétnych štýlov na výkonnosť. Teoretická časť vymedzuje základné pojmy z oblasti vedenia a riadenia ľudí, zhŕňa štýly vedenia, približuje problematiku výkonnosti a jej determinantov. Praktická časť obsahuje analýzu výskumov z odborných článkov a porovnanie vybraných krajín na základe faktorov výkonnosti. Každý výskum má svoje predpoklady, model, konkrétne šetrenie a predstavenie výsledkov. Na záver sú stanovené odporúčania pre využitie v praktickom prostredí.
Klíčová slova: Spokojnosť zamestnancov; Výkonnosť; Riadenie; Vedenie; Štýly vedenia
Název práce: Vliv používaných stylů vedení a řízení na výkonnost zaměstnanců
Jazyk práce: Slovensky
Bakalářská práce se zabývá vlivem používaných stylů vedení a řízení na determinanty výkonnosti zaměstnanců. Hlavním cílem práce je rozšíření obzorů v oblasti přístupů vedení, řízení a poukázání na vliv konkrétních stylů na výkonnost. Teoretická část vymezuje základní pojmy z oblasti vedení a řízení lidí, shrnuje styly vedení, přibližuje problematiku výkonnosti a její determinantů. Praktická část obsahuje analýzu výzkumů z odborných článků a srovnání vybraných zemí na základě faktorů výkonnosti. Každý výzkum má své předpoklady, model, konkrétně šetření a představení výsledků. Na závěr jsou stanoveny doporučení pro využití v praktickém prostředí.
Klíčová slova: Styly vedení; Vedení; Řízení; Výkonnost; Spokojenost zaměstnanců
Název práce: The influence of the applied leadership and management styles on employee performance
Jazyk práce: Slovensky
The bachelor thesis deals with the influence of the leadership and management styles on the determinants of employee performance. The main goal of the thesis is to broaden the horizons in the field of leadership and management approaches, and to point out the impact of specific styles on performance. The theoretical part defines the basic concepts of leadership and management, summarizes the styles of leadership, concentrates also on the issues of performance and its determinants. The practical part includes analysis of expert articles and comparison of selected countries based of performance factors. Each research has its own assumptions, model, specific saving and presentation of results. Finally, recommendations are set for use in a practical environment.
Klíčová slova: Employee satisfaction; Performance; Leadership styles; Management; Leadership

Fakulta: Fakulta podnikohospodářská
Katedra: Katedra managementu