Název práce: Financial support of SMEs in the European Union between 2007 and 2016
Autor(ka) práce: Mestická, Kamila
Vedoucí práce: Ševčíková, Michaela
Oponenti práce: Pekárek, Štěpán
Jazyk práce: English
Small and Medium-sized enterprises represent the backbone of the economy and they play a crucial role in the development of regions. Promoting position of SMEs within the economy may be done through their financial support. The aim of this work is to depict the current SME environment in the European Union and to determine different levels where the companies may acquire funding. The European level process is analysed on two different real projects with the EU funding.
Klíčová slova: Projects; Funding Programmes; Small and Medium-sized Enterprises; Regional Policy; Financial Support
Název práce: Finanční podpora Malých a Středních podniků v Evropské unii v období 2007 až 2016
Autor(ka) práce: Mestická, Kamila
Vedoucí práce: Ševčíková, Michaela
Oponenti práce: Pekárek, Štěpán
Jazyk práce: English
Malé a Střední podniky představují páteř ekonomiky a rovněž hrají stěžejní roli ve vývoji regionů. Podpora MSP v ekonomice je důležitá a může být prováděna formou finanční podpory. Cílem této práce je přiblížit aktuální prostředí MSP v Evropské Unii a určit různé úrovně, kde mohou společnosti získávat finanční zdroje. Proces získávání prostředků na evropské úrovni je analyzován na dvou reálných projektech, které jsou financovány z prostředků Evropské Unie.
Klíčová slova: Programy financování; Finanční podpora; Malé a Střední podniky; Regionální Politika; Projekty

Studijní program / obor: Ekonomie a hospodářská správa/Hospodářská politika
Fakulta: Národohospodářská fakulta
Katedra: Katedra hospodářské a sociální politiky