Vyhodnocení finanční strategie společnosti v textilním průmyslu

Název práce: Vyhodnocení finanční strategie společnosti v textilním průmyslu
Autor(ka) práce: Nejmanová, Klára
Vedoucí práce: Štamfestová, Petra
Oponenti práce: Kuchár, Róbert
Cílem bakalářské práce je komplexní zhodnocení finanční situace na základě analýzy historických dat v letech 2011-2015. Součástí práce je rovněž analýza interního prostředí společnosti a pohled na možný budoucí vývoj faktorů makrookolí. Práce se dělí na teoretickou a praktickou část. V teoretické části je podrobně popsán metodologický aparát, který je následně v praktické části aplikován na vybranou textilní společnost. K naplnění cílů jsou využity metody strategické a finanční analýzy.
Klíčová slova: SWOT analýza; Strategie společnosti; Porterův model pěti sil; PESTLE analýza; Finanční analýza; Analýza společnosti
Název práce: Evaluation of financial strategy of a specific company from textile industry
Autor(ka) práce: Nejmanová, Klára
Vedoucí práce: Štamfestová, Petra
Oponenti práce: Kuchár, Róbert
The bachelor thesis is focused on complex evaluation of financial situation in the selected company. The evaluation of the financial strategy is based on analysis of historical data ranging from 2011 to 2015. The thesis also consists of analysis of internal environment and prediction of future development of external factors. The whole work is divided into theoretical and practical part. In the theoretical part, methodological apparatus is described and later applied accordingly in the practical part. In order to meet the established goals of the thesis, both strategic and financial analysis are used.
Klíčová slova: Financial analysis; Porter's fives forces model; PESTLE analysis; SWOT analysis; Business analysis; Business strategy

Fakulta: Fakulta podnikohospodářská
Katedra: Katedra strategie