Komunikační bariéry u personálu v malé firmě

Název práce: Komunikační bariéry u personálu v malé firmě
Autor(ka) práce: Do, Daniel
Vedoucí práce: Hubinková, Zuzana
Oponenti práce: Kašparová, Eva
Cílem bakalářské práce je analyzovat pracovní prostředí dvou malých firem zabývajících se rozvozem jídel, u kterých se budou zkoumat komunikační dovednosti personálu s nižším a středním vzděláním. Výzkum je zaměřen na zaměstnance i manažery, aby zhodnotili své pohledy na možné neefektivní sdělování informací vyskytující se na pracovištích. Pro získání dat bude využita metoda pozorování a dotazování za pomocí dotazníku pro podřízené pracovníky a polostrukturovaný rozhovor pro vedení. Na závěr se vyhodnotí obě pracovní prostředí a navrhnou se opatření pro optimalizaci vnitropodnikové komunikace.
Klíčová slova: komunikace; komunikační bariéry; malé firmy; personál
Název práce: Communication barriers with personnel in small enterprises
Autor(ka) práce: Do, Daniel
Vedoucí práce: Hubinková, Zuzana
Oponenti práce: Kašparová, Eva
The aim of this Bachelors Thesis is to analyse the working environment of two small food distribution enterprises, which will examine communication skills of personnel with lower and upper secondary education. The research is aimed at both employees and managers to evaluate their points of view on possible ineffective communication at their workplaces. The data will be obtained by observation and two questioning methods, semi-structured interview with management and questionnaire for the subordinates. In conclusion, both environments will be evaluated and optimization of inner communication will be proposed.
Klíčová slova: communication barriers; personnel; communication; small enterprises

Fakulta: Fakulta podnikohospodářská
Katedra: Katedra manažerské psychologie a sociologie

Datum zadání práce: 10. 11. 2016