Analýza možností expanze drobného podnikání

Název práce: Analýza možností expanze drobného podnikání
Autor(ka) práce: Trnka, Václav
Vedoucí práce: Habrmanová, Blanka
Oponenti práce: Müllerová, Jana
Tato bakalářská práce se zabývá analýzou expanze malého podniku, který v současnosti již vykonává výdělečnou činnost. Jejím cílem je rozpracovat nový obchodní model a na jeho základě vytvořit podnikatelský plán, který přemění současný malý podnik v plnohodnotnou konkurenceschopnou společnost, která bude schopna přinést prozatím neznámou službu sdílení tiskáren široké veřejnosti. Teoretická část práce popisuje prostředí a podmínky, které by měl začínající podnikatel zhodnotit při tvorbě podnikatelského plánu. Praktická část je rozdělena na dva oddíly. V prvním oddíle je charakterizován podnik ve svém současném stavu. Ve druhém oddíle je vypracován podnikatelský plán transformace podniku do podoby, která představuje alternativu pro zavedené tiskové služby.
Klíčová slova: Transformace podniku; Podnikatelský plán; Podnikání
Název práce: Analysis of the possibilities how to expand a small business
Autor(ka) práce: Trnka, Václav
Vedoucí práce: Habrmanová, Blanka
Oponenti práce: Müllerová, Jana
This bachelor thesis is focused on the intention of expanding of an existing small business. Its goal is to create a new viable business model and use it as grounds for a new business plan that will help transforming a small business into a new and competition-ready company, which will be able to introduce a not yet known printer sharing service to the public. The theoretical part introduces the business environment and other conditions entrepreneurs should consider while creating a new business plan. The practical part is divided into two sections. The first one describes the status and business model of the current running business. The second one consists of a newly created business plan aimed at the business transformation into such form that should become an alternative to current widely used printing services.
Klíčová slova: Entrepreneurship; business plan; business transformation

Fakulta: Fakulta podnikohospodářská
Katedra: Katedra podnikání