Ocenění vybrané obchodní společnosti

Název práce: Ocenění vybrané obchodní společnosti
Autor(ka) práce: Albrecht, Tomáš
Vedoucí práce: Smrčka, Luboš
Oponenti práce: Schönfeld, Jaroslav
Cílem diplomové práce Ocenění společnosti FOXCONN CZ s.r.o. je určit objektivizovanou hodnotu společnosti Foxconn CZ s.r.o. k 31. 12. 2015 z pohledu externího analytika. Diplomová práce se skládá ze dvou hlavních částí. Část teoreticko-metodologická podrobně popisuje postup výpočtu jednotlivých kroků, vedoucích k výslednému ocenění podniku. Důraz je kladen především na vymezení pojmu oceňování, strategickou analýzu, finanční analýzu, plánování generátorů hodnot, sestavení finančního plánu a z něho vycházející jednotlivé přístupy ocenění. Praktická část je založena na aplikování postupů a výpočtů, popsaných v části teoretické. Výsledky v jednotlivých kapitolách, vysvětlující vývoj a budoucí směřování společnosti, jsou náležitě okomentovány, a to s použitím relevantních informací a jiných skutečností. Závěrem jsou shrnuty výsledky praktické části, vedoucí ke stanovení výsledné hodnoty oceňovaného podniku. K ocenění podniku je využita výnosová metoda diskontovaných peněžních toků pro vlastníky (FCFE).
Klíčová slova: DCF; FCFE; Ocenění
Název práce: Valuation of FOXCONN CZ s.r.o
Autor(ka) práce: Albrecht, Tomáš
Vedoucí práce: Smrčka, Luboš
Oponenti práce: Schönfeld, Jaroslav
The aim of the Master´s Thesis Valuation of FOXCONN CZ s.r.o. is to determine the objectified value of the company FOXCONN CZ s.r.o. as at 31. 12. 2015 from the perspective of an external analyst. The Master´s Thesis is divided into two main parts. The theoretical-methodological part describes the procedure of calculation single methods leading to the final valuation of the company. The emphasis is mainly on description of valuation, strategic analysis, financial analysis, planning of value generators, financial plan and the individual valuation approaches. The practical part is based on the application of particular procedures and calculations, described in the theoretical part. Results of every single chapter are properly commented using relevant information and other facts. The conclusion contents the summary of gained results leading to the determination of final value of the company. Method of free cash flows to equity (FCFE) was used for valuation.
Klíčová slova: FCFE; Valuation; DCF

Fakulta: Fakulta podnikohospodářská