Stanovení kalkulací v podniku Máslové trubičky, s.r.o

Název práce: Stanovení kalkulací v podniku Máslové trubičky, s.r.o
Autor(ka) práce: Marešová, Irena
Vedoucí práce: Svobodová, Hana
Oponenti práce: Mejdrech, Vlastimil
Tato bakalářská práce se zabývá kalkulací nákladů ve společnosti Máslové Trubičky s.r.o. ve Znojmě. Práce je rozdělena na teoretickou a praktickou část. Teoretická část se zaobírá základními pojmy ohledně kalkulací a analýzou bodu zvratu. V praktické části je stručně popsána společnost a následně jsou analyzována nasbíraná data pro potřeby kalkulace nákladů a bodu zvratu. V dalším oddílu praktické části jsou sestavovány kalkulace přímých nákladů a kalkulace režijních nákladů, kde jsou porovnávány různé kalkulační metody. Na závěr jsou shrnuty zjištěné výsledky a navrhnuta určitá doporučení.
Klíčová slova: režijní náklady; kalkulační metody; bod zvratu; náklady; kalkulace
Název práce: Determination of costing in the company Máslové Trubičky s.r.o
Autor(ka) práce: Marešová, Irena
Vedoucí práce: Svobodová, Hana
Oponenti práce: Mejdrech, Vlastimil
This bachelor´s thesis deals with costing in the company Máslové Trubičky s.r.o. in Znojmo. The thesis is divided into the theoretical and practical part. The theoretical part occupies basic concepts of calculation and break even point. In practical part the company is shortly described and afterwards collected data are analysed for costing or break even point. Direct and overhead costs of costing are compiled in the next section of the practical part, where different calculation methods are compared. In conclusion final results are summarized and specific recommendation are suggested.
Klíčová slova: costings methods; break even point; costs; costing; overhead costs

Fakulta: Fakulta podnikohospodářská
Katedra: Katedra managementu