Název práce: Použití účelového určení daní na případu financování sportu České republiky v období 2010-2015
Autor(ka) práce: Hloušek, Jan
Vedoucí práce: Pekárek, Štěpán
Oponenti práce: Maule, Petr
Bakalářská práce Použití účelového určení daní na případu financování sportu České republiky v období 2010 až 2015 se zaměřuje na problematiku financování sportu a konkrétní varianty pro diverzifikaci financování v podobě daňových asignací. V teoretické části je nastíněn způsob nastavení financování sportu a daňová soustava České republiky. Dále je zde podrobněji rozebráno téma daňových asignací, včetně konkrétního návrhu pro českou legislativu, jenž byl vytvořen pro účely této práce. V druhé části jsou kvantifikovány dopady daňových asignací formou zpětné analýzy na vybrané roky 2010 až 2015. Z této části vychází, že daňové asignace by přinesly dodatečné finance českému sportu, což je následně konzultováno v diskusi s možnými následky a dopady při konkrétním zavedení.
Klíčová slova: financování sportu; daňové asignace; daně
Název práce: Application of the tax assignation in case of financing sport of the Czech republic in 2010-2015
Autor(ka) práce: Hloušek, Jan
Vedoucí práce: Pekárek, Štěpán
Oponenti práce: Maule, Petr
The bachelor thesis Use of the purposeful determination of taxes on the case of financing the sport of the Czech Republic in the period 2010 to 2015 focuses on the issue of financing of sport and concrete options for the diversification of financing in the form of tax assignments. In the theoretical part is outlined how the financing of sport and the tax system of the Czech Republic is set. The topic of tax assignments including a concrete bill for the Czech legislation, which was created for the purposes of this work is discussed in more detail here. In the second part the impacts of tax assignments are quantified in the form of feedback analysis for selected years 2010 to 2015. This part assumes that tax assignments would bring additional funding to Czech sport, which is subsequently discussed in a discussion part with possible consequences and impacts in a concrete implementation.
Klíčová slova: tax assignation; sport financing; tax

Studijní program / obor: Ekonomie a hospodářská správa/Národní hospodářství
Fakulta: Národohospodářská fakulta
Katedra: Katedra hospodářské a sociální politiky