Odhad tržní hodnoty společnosti JIZERSKÉ PEKÁRNY spol. s r.o

Autor(ka) práce: Schwarz, Richard
Vedoucí práce: Jahodová, Lucie
Oponenti práce: Šnajdr, Ivan
Diplomová práce se věnuje odhadu tržní hodnoty společnosti, která dlouhodobě působí na trhu s pečivem. Cílem této diplomové práce je odhad tržní hodnoty podniku JIZERSKÉ PEKÁRNY spol. s.r.o., který by odrážel reálnou situaci na pekařském trhu. Závěrem diplomové práce by mělo být rozpětí hodnot a zdůvodnění. Diplomová práce je rozdělena na finanční analýzu, strategickou analýzu, dále na generátory hodnot, finanční plán a závěrečné ocenění. První část práce se zabývá analýzou samotného podniku a vybraných konkurentů. Finanční analýza se snaží zdůvodnit výše změn hodnot včetně srovnání s konkurencí a zpracováním testu tvorby hodnoty. V rámci strategické analýzy zkoumá vnitřní a vnější potenciál oceňovaného podniku. U vnitřního potenciálu jde zejména o porovnání s konkurencí, u vnějšího je kladen důraz na popsání pozice oceňované společnosti v rámci trhu České republiky. Finanční plán vychází z analýzy a prognózy generátorů hodnoty. Při výsledném ocenění je použita standartní výnosová metoda a ve zjednodušené verzi metoda účetních hodnot.
Klíčová slova: pekárenský průmysl; finanční analýza; generátory hodnoty; diskontní míra; metoda diskontovaných peněžních toků
Název práce: The Estimation of The Market Value Of The Company JIZERSKÉ PEKÁRNY spol. s r.o
Autor(ka) práce: Schwarz, Richard
Vedoucí práce: Jahodová, Lucie
Oponenti práce: Šnajdr, Ivan
This diploma thesis deals with the estimation of the market value of the company, which has long been active in the bakery market. The aim of this diploma thesis is to find the market value of JIZERSKÉ PEKÁRNY spol. S.r.o., which would reflect the real situation on the bakery market. The conclusion of the thesis should be a range of values and justification. The diploma thesis is divided into financial analysis, strategic analysis, value generators, financial plan and final evaluation. The first part of the thesis deals with the analysis of the valued company and selected competitors. Financial analysis attempts to justify the amount and changes of values, including comparison with competitors and the value creation test. The strategic analysis focuses on the internal and external potential of the valued business. In terms of internal potential, especially in comparison with competitors, the external potential emphasizes the description of the position of the valued company in the Czech Republic market. The financial plan is based on the analysis and prognosis of the value generators. The final valuation method uses standard yield valuation methods and, in a simplified version, valuating in accounting value.
Klíčová slova: financial analysis; discounted cashflow method; Bakery industry; value generators; discount rate

Fakulta: Fakulta financí a účetnictví
Katedra: Katedra financí a oceňování podniku

Datum zadání práce: 13. 11. 2016