Optimalizace toku prázdných obalů v automotivu

Název práce: Optimalizace toku prázdných obalů v automotivu
Autor(ka) práce: Feshyna, Olga
Vedoucí práce: Jirsák, Petr
Oponenti práce: Martínez, Felipe
Diplomová práce se zaměřuje na optimalizaci toku prázdných obalů v automotivu. Cílem práce je optimalizace toku prázdných obalů v oblasti skladových ploch a analýza zavedení skenovacího systému a elektronického dokumentu pro komunikaci s dodavateli. První část práce se věnuje teoretickým východiskům, prezentuje automobilový průmysl a současné tendence na trhu. Poté následuje krátké představení společnosti TPCA, kde byla práce zpracována. Teoretická část představuje koncept lean managementu, jeho hlavní nástroje a součásti, ilustruje je na konkrétních příkladech TPCA. Na teoretické poznatky navazuje praktická část. Projekt diplomové práce se zaměřuje na optimalizaci toku prázdných obalů a zavedení skenovacího systému pro nakládku. Nejprve jsou představeny inbound logistické cesty a celý tok materiálu, poté se přistupuje k hlubší analýze a samotné optimalizaci oblasti prázdných obalů a procesu nakládky. V závěrečné části je porovnáván výchozí a současný stav.
Klíčová slova: inbound logistika; automobilový průmysl; , tok prázdných obalů
Název práce: Optimization of empty packaging flow in automotive
Autor(ka) práce: Feshyna, Olga
Vedoucí práce: Jirsák, Petr
Oponenti práce: Martínez, Felipe
The diploma thesis focuses on the optimization of the empty packaging flow in automotive. The aim of the thesis is to optimize empty packaging flow in warehouse area and to analyze the possibility of implementation a scanning system and an electronic document for communication with suppliers. The first part explains the theoretical background, presents the automotive industry and current market trends. Then follows a brief introduction of TPCA, where the work was created. The theoretical part presents the concept of lean management, its main tools and components, illustrated on concrete examples of TPCA. The theoretical knowledge follows the practical part. The diploma thesis project focuses on the optimization of empty packaging flow and the implementation of a scanning system for loading. Firstly, application part presents the inbound logistics paths and the entire flow of material, after there is deeper analyze and optimization of the empty packaging and loading process itself. The final section compares the baseline and current states.
Klíčová slova: Automotive; empty packaging flow; inbound logistics

Fakulta: Fakulta podnikohospodářská
Katedra: Katedra logistiky