Obměna vybraného vozidla společnosti Volšatrans

Autor(ka) práce: Hála, Michal
Vedoucí práce: Rathouský, Bedřich
Oponenti práce: Volšička, Miroslav
Tato bakalářské práce se zabývá současným stavem vozového parku dopravní společnosti Volšatrans, zachycuje a zhodnocuje jeho celkový stav a následně doporučuje návrh na jeho obměnu. Obměna je provedena na základně metody vícekriteriálního rozhodování, konkrétně metodou TOPSIS, jejím výsledkem je výstup zobrazující konkrétní návrh na obměnu vozidla. Tento výstup může být v praxi společností Volšatrans použit jako doporučení výběru vhodné varianty vozidla na základě jimi uvedených požadavků.
Klíčová slova: vozový park; Volšatrans; vícekriteriální rozhodování; TOPSIS; silniční nákladní vozidlo; nákadní doprava; dopravce; doprava; silniční vozidlo
Název práce: Renewal of selected vehicle in Volšatrans company
Autor(ka) práce: Hála, Michal
Vedoucí práce: Rathouský, Bedřich
Oponenti práce: Volšička, Miroslav
This bachelor thesis deals with the current state of Volšatrans transport company fleet, captures and evaluates its overall condition and subsequently recommends a proposal for its replacement. The change is made on the basis of the multi-criteria decision-making method, namely the TOPSIS method, the result of which is the output showing particular proposals for the replacement of the vehicle. This output may be in practice used by Volšatrans as a recommendation for selection of a suitable vehicle variant on the basis of their requirements.
Klíčová slova: multi-criteria decision making; TOPSIS; road vehicle; road haulage; carrier; transport; Volšatrans; fleet; truck

Fakulta: Fakulta podnikohospodářská
Katedra: Katedra logistiky