Analýza neúspěšného studia na vysokých školách ČR

Název práce: Analýza neúspěšného studia na vysokých školách ČR
Autor(ka) práce: Ptáčková, Veronika
Vedoucí práce: Mazouch, Petr
Oponenti práce: Hulík, Vladimír
Diplomová práce se zabývá neúspěšným studiem na vysokých školách v České republice. První část práce se zaměřuje na rešerši literatury, vysvětlení teoretických pojmů a statistické metody, které jsou následně použity v analytické části. Jedná se o rozhodovací stromy a logistickou regresi, za jejichž pomoci se zjišťuje vliv faktorů na studium bez získání titulu. Cílem diplomové práce je nalezení signifikantních faktorů na neúspěšné studium v minulosti, sestavení profilu neúspěšného studenta a návrh opatření pro eliminaci odchodů z terciárního studia.
Klíčová slova: rozhodovací stromy; vysoké školy v České republice; neúspěšné studium; drop-out; EUROSTUDENT VI; logistická regrese; CART
Název práce: Analysis of failed studies at universities in the Czech Republic
Autor(ka) práce: Ptáčková, Veronika
Vedoucí práce: Mazouch, Petr
Oponenti práce: Hulík, Vladimír
The master thesis deals with failed studies at universities in the Czech Republic. The first part is focused on literary research, on explanation of theoretical terms and on statistical methods, which are subsequently applied in the analytical part. These are decision trees and logistic regression that helped to determine the influence of factors on studies without graduation. The aim of this master thesis is to find significant factors, to compile a profile of failed students and to suggest the measures which could reduce their elimination from tertiary education.
Klíčová slova: EUROSTUDENT VI; failed studies; drop-out; Decision trees; CART; universities in the Czech Republic; logistic regression

Studijní program / obor: Kvantitativní metody v ekonomice/Statistika
Fakulta: Fakulta informatiky a statistiky