Ekonomické aktivity vietnamské menšiny na území České republiky

Název práce: Ekonomické aktivity vietnamské menšiny na území České republiky
Autor(ka) práce: Malovec, Hynek
Vedoucí práce: Macáková, Libuše
Oponenti práce: Džbánková, Zuzana
Ve své práci se budu věnovat ekonomickým aktivitám vietnamské menšiny na území ČR. První část této práce bude teoretická, ve které rozeberu podmínky dlouhodobého, trvalého pobytu a zisku občanství pro cizince, kteří chtějí legálně pobývat na území ČR. V druhé části práce se budu věnovat vietnamské menšině, která je dle Českého statistického úřadu třetí nejpočetnější menšinou žijící na území ČR. Informace k oběma částem práce budu čerpat jak z internetových, tak knižních zdrojů. Cílem mé bakalářské práce je zjistit, proč si Vietnamci vybírají právě ČR, ve kterých hospodářských odvětvích jsou úspěšní, a jaký to má vliv na místní tržní prostředí. Zároveň nastíním obraz kriminální činnosti této menšiny.
Klíčová slova: vietnamská menšina; ekonomické aktivity; cizinci
Název práce: Economic activities of the Vietnamese minority in the Czech Republic
Autor(ka) práce: Malovec, Hynek
Vedoucí práce: Macáková, Libuše
Oponenti práce: Džbánková, Zuzana
In my work I will focus on the economic activities of the Vietnamese minority in the Czech Republic. The first part of this thesis will be theoretical, in which I will analyze the conditions of long-term, permanent residence and citizenship gain for foreigners who want to legally reside in the Czech Republic. In the second part I will deal with the Vietnamese minority, which according to the Czech Statistical Office is the third most numerous minority living in the Czech Republic. Information on both parts of the work will be drawn from both internet and book sources. The aim of my bachelor thesis is to find out why the Vietnamese are choosing the Czech Republic, where the economic sectors are successful and how it affects the local market environment. At the same time I will outline the image of the criminal activity of this minority.
Klíčová slova: Vietnamese minority; economic activities; foreigners

Fakulta: Fakulta podnikohospodářská
Katedra: Katedra mikroekonomie