Ochrana spotřebitele v oblasti lyžařského vybavení

Název práce: Ochrana spotřebitele v oblasti lyžařského vybavení
Autor(ka) práce: Martinák, Matěj
Vedoucí práce: Horová, Olga
Oponenti práce: Šmíd, David
Bakalářská práce se zabývá tématem Ochrana spotřebitele v oblasti lyžařského vybavení. Cílem práce je pomocí dotazníkového šetření identifikovat chyby spotřebitelů při nákupu lyžařského vybavení a prozkoumat znalost ochrany spotřebitele uživatelů zmíněného zboží. V teoretické části jsou definovány pojmy spotřebitel, podnikatel či smlouva uzavíraná se spotřebitelem. Zároveň je uveden právní rámec ochrany spotřebitele. Dále jsou zmíněny spotřebitelské smlouvy či nekalé obchodní praktiky. Závěr teoretické části je věnován problematice reklamací. V aplikační části jsou pomocí dotazníkového šetření zjišťovány postupy a chyby spotřebitelů při pořizování lyžařského vybavení. Zároveň je ověřena znalost lyžařů v oblasti ochrany spotřebitele. Následně jsou poskytnuta doporučení ohledně postupu při nákupu sledovaných výrobků a je přiblíženo podrobné rozdělení sjezdových lyží.
Klíčová slova: Spotřebitel; Lyžařské vybavení; Ochrana spotřebitele; Podnikatel
Název práce: Consumer protection in the area of skiing equipment
Autor(ka) práce: Martinák, Matěj
Vedoucí práce: Horová, Olga
Oponenti práce: Šmíd, David
The Bachelor´s Thesis analyse the theme Consumer protection in the area of skiing equipment. The goal of this thesis is to identify consumers mistakes in the area of skiing equipment using a questionary and also to find out the knowlegde of consumer protection. In the theoretical part there are defined terms such as consumer, entrepreneur or consumer agreenment and the legal framework of consumer protection is also included. There is also a part about unfair commercial practices. The end of theoretical part is dedicated to reclamation problems. Aplication part uses a questionary to identify procedures and mistakes in the proces of purchasing skiing equipment. Skiers knowledge of consumer protection law is also verified. In the end there are some recommendations about the purchase of skiing equipment and some types of ski are mentiond too.
Klíčová slova: Consumer; Skiing equipment; Consumer protection; Entrepreneur

Fakulta: Fakulta podnikohospodářská