Vysílání zaměstnanců do zahraničí v kulturním neziskovém sektoru

Název práce: Vysílání zaměstnanců do zahraničí v kulturním neziskovém sektoru
Autor(ka) práce: Vavrošová, Lenka
Vedoucí práce: Prokůpek, Marek
Oponenti práce: Hucková, Barbara
Práce se zabývá fenoménem vysílání zaměstnanců do zahraničí z České republiky. Zaměřuje se především na povinnosti zaměstnance a zaměstnavatele, které musí být splněny před, během, nebo po skončení vyslání pracovníka. Na vysílání a jeho povinnosti je zde nahlíženo skrze čtyři stěžejní okruhy a to okruh daní z příjmu, sociálního zabezpečení, zdravotního pojištění a zákonného pojištění odpovědnosti zaměstnavatele. Teoretická část práce by měla poskytnout základní přehled legislativy a možností, které se vyslanému pracovníkovi a jeho zaměstnavateli nabízejí. Praktická část se pak věnuje vyslání pracovníků Českých center a případovým studiím při vyslání běžných neziskových organizací. U pěti vybraných zemí byla aplikovaná místní i mezinárodní legislativa a popsán tak konkrétní proces odvodové problematiky při vyslání zaměstnance.
Klíčová slova: kulturní neziskový sektor; sociální zabezpečení; zdravotní pojištění; daň z příjmu; vysílání zaměstnanců; Česká centra
Název práce: International posting of employees in cultural non-profit sector
Autor(ka) práce: Vavrošová, Lenka
Vedoucí práce: Prokůpek, Marek
Oponenti práce: Hucková, Barbara
This thesis covers the phenomenon of posting employees out of the Czech Republic. The main focus is put on the obligations that the employee and the employer have to fulfill before, during and after the posting. The four main areas of interest are income tax, social security, health insurance and employer liability insurance. The theoretic part of the thesis should give a basic overview of the legislation and of the options, which are available to the employee and the employer. The practical part put its own focus on posting the employees of the Czech Centres and on the case studies during the posting of basic non-profit organization. There was applied local and international legislation on five chosen countries and so described the particular process of payouts issues during the employees posting.
Klíčová slova: Czech Centres; Health Insurance; Social Security; Income Tax; Posting of employees; Cultural non-profit sector

Studijní program / obor: Ekonomika a management/Arts Management
Fakulta: Fakulta podnikohospodářská