Strategická analýza společnosti Heaven Labs s.r.o

Autor(ka) práce: Kotyza, Daniel
Vedoucí práce: Sieber, Patrik
Oponenti práce: Špička, Jindřich
Cílem této bakalářské práce je zhodnotit současnou strategickou pozici společnosti Heaven Labs s.r.o. a navrhnout doporučení pro její budoucí rozvoj, což bude provedeno na základě jednotlivých metod strategické analýzy. Práce je rozdělena na teoretickou a praktickou část. V teoretické části budou předmětem zkoumání pojmy jako strategie, proces tvorby strategie, podnikatelský model, strategická analýza, analýza makro a mikro okolí, interní analýza a SWOT analýza. Později v praktické části bude společnost představena, následně na ni budou aplikovány metody, jež byl popsané v teoretické části, za účelem identifikace externích a interních faktorů, které ovlivňují strategickou pozici podniku. Výsledná práce bude poskytnuta vedení společnosti, které bude moci poznatky z této práce využít pro plánování budoucí strategie.
Klíčová slova: Strategická analýza; SWOT analýza; Porterův hodnotový řetězec; Hodnotová křivka produktu; VRIO analýza; Porterův model pěti sil; PESTEL; Business Model Canvas
Název práce: Strategic analysis of Heaven Labs s.r.o
Autor(ka) práce: Kotyza, Daniel
Vedoucí práce: Sieber, Patrik
Oponenti práce: Špička, Jindřich
The aim of this bachelor thesis is to evaluate the current strategic position of Heaven Labs s.r.o. and suggest a recommendation for its future development, which will be based on specific strategic analysis methods. The thesis is divided into a theoretical and a practical part. In the theoretical part, the subject of a research will be divided into sections named strategy, process of strategy creation, business model, strategic analysis, macro and micro environment analysis, internal analysis and SWOT analysis. Later in the practical part, the company will be introduced. Afterwards the methods described in the theoretical part will be applied to identify external and internal factors affecting the strategic position of the company. The resulting work will be provided to the company management that will be able to use the findings gained from this work to plan future strategy.
Klíčová slova: Value curve of a product; Porter`s value chain; Business Model Canvas; Strategic analysis; SWOT analysis; VRIO analysis; Porter`s five forces framework; PESTEL

Fakulta: Fakulta podnikohospodářská
Katedra: Katedra strategie