Internetová aukce jako nová forma obchodování s uměním

Název práce: Internetová aukce jako nová forma obchodování s uměním
Autor(ka) práce: Hájek, Matyáš
Vedoucí práce: Janištinová, Anna
Oponenti práce: Prokůpek, Marek
Tato bakalářská práce se zabývá především internetovými aukcemi na trhu s uměním na území České republiky. Zkoumá jejich aktuální a nedávné prodeje a porovnává je s aukcemi sálovými. Teoretická část je věnována představení nejdůležitějších pojmů, souvisejících s celým tématem. Je zde popisována problematika běžných aukčních síní a aukcí obecně a také je zde přiblížena legislativa související s tímto tématem. Praktická část je posléze věnována především internetovým aukčním síním a internetovým aukcím. Jsou zde zanalyzovány prodeje vybraných aukčních síní a následně jsou vzájemně porovnávány. Přínosem práce jsou jednak analýzy internetových aukcí na českém trhu s uměním a také návrhy na zlepšení prodejů v internetových aukcích.
Klíčová slova: aukční síň; umění; internetová aukce; aukce
Název práce: Internet auction as a new way of trading arts
Autor(ka) práce: Hájek, Matyáš
Vedoucí práce: Janištinová, Anna
Oponenti práce: Prokůpek, Marek
This bachelors thesis is describing and dealing with the internet auctions on the Czech art market. It researches the current and recent sales of internet auctions and puts them in a contrast with ordinary hall auctions. The theoretical part is devoted to the introduction of basic concepts related with the whole topic. There are described the ordinary auction houses and auctions in general as well as the legislation concerning the whole topic. The practical part is later devoted especially to internet auction houses and to internet auctions in general. The sales of chosen auction houses are analyzed and later also compared all together. The outcomes of this thesis are at first the analysis of internet auctions on the Czech art market and also the proposals for the sales improvement in internet auctions.
Klíčová slova: art; internet auction; auction house; auction

Studijní program / obor: Ekonomika a management/Arts Management
Fakulta: Fakulta podnikohospodářská