Možnosti ekonomické pasportizace nemovitých kulturních památek

Název práce: Možnosti ekonomické pasportizace nemovitých kulturních památek
Autor(ka) práce: Dudková, Martina
Vedoucí práce: Kouba, Vojtěch
Oponenti práce: Lindner, Milan
Práce rozpracovává a hodnotí ukazatele certifikované metodiky Socioekonomická pasportizace nemovitých kulturních památek, která vznikla v rámci projektu NAKI Efektivní metodiky podpory malých a středních subjektů sektoru kultury v prostředí národní a evropské ekonomiky. Soubor ukazatelů certifikované metodiky je aplikován na vybrané objekty nemovitých kulturních památek, například na zámek Děčín, zámek Dub, hrad Sloup a další. Cílem je na základě praktické aplikace zhodnotit uživatelskou vstřícnost ukazatelů (jejich srozumitelnost, časovou náročnost) a možnost jejich praktického použití v závislosti na typu uživatelů metodiky.
Klíčová slova: ekonomika památkových objektů; Socioekonomická pasportizace památek; program NAKI
Název práce: Possibilities of economical pasportization of immovable cultural monuments
Autor(ka) práce: Dudková, Martina
Vedoucí práce: Kouba, Vojtěch
Oponenti práce: Lindner, Milan
The thesis elaborates and evaluates the indicators of the certified methodology Socio-economic Passportation of Immovable Cultural Monuments, which was created within the framework of the NAKI project Effective Methods of Support of Small and Middle-sized Subjects of Cultural Sector in Environment of National and European Economy. A set of indicators of a certified methodology is applied to selected objects of immovable cultural monuments, such as Děčín Chateau, Dub Chateau, Sloup Castle and others. The goal is to evaluate user-friendliness of indicators (their comprehensibility, time-consuming) and their practical use depending on the type of users of the methodology.
Klíčová slova: economy of monuments; Socio-economic passportation of monuments; program NAKI

Studijní program / obor: Ekonomika a management/Arts Management
Fakulta: Fakulta podnikohospodářská