Porovnání nabídky leteckých dopravců na zvolené relaci

Název práce: Porovnání nabídky leteckých dopravců na zvolené relaci
Autor(ka) práce: Chomová, Martina
Vedoucí práce: Huňak, James
Oponenti práce: Denková, Dagmar
Tato práce se zabývá porovnáním leteckých dopravců na trase Praha - Londýn vícekriteriálním rozhodováním. Teoretická část blíže přibližuje jak vývoj letectví, tak i historii zvolené relace. Dále jsou zde rozebrány trendy objevující se na krátkých leteckých linkách. V praktické části jsou stanovena a popsána hodnotící kritéria, a následně provedena analýza WSA.
Klíčová slova: vícekriteriální rozhodování; metoda váženého součtu; historie; letečtí dopravci; krátké lety
Název práce: Comparison of airline carriers on chosen route
Autor(ka) práce: Chomová, Martina
Vedoucí práce: Huňak, James
Oponenti práce: Denková, Dagmar
This bachelor thesis focuses on the comparison between airline carriers which serve the route from Prague to London. The comparison is made by multi-criteria decision making. The theoretical part closely explains history of aviation, as well as history of the chosen route. The thesis further describes trends on the short-haul flights. In the practical part are set and define evaluating criteria, and subsequently the WSA is made.
Klíčová slova: history; airline carriers; WSA; short-haul flights; multi-criteria decision making

Fakulta: Fakulta podnikohospodářská
Katedra: Katedra logistiky