Zaměstnávání lidí s duševním onemocněním

Název práce: Zaměstnávání lidí s duševním onemocněním
Autor(ka) práce: Kubíková, Kristýna
Vedoucí práce: Němec, Otakar
Oponenti práce: Šimáčková, Kateřina
Tato práce se zabývá problematikou zaměstnávání lidí s duševním onemocněním. Cílem práce je deskripce a zmapování duševních onemocnění a poukázání na jejich maladaptivní způsoby chování. V neposlední řadě si tato práce klase za cíl ukázat možnosti komunikace v pracovním prostředí s lidmi s psychickým onemocněním a upozornit na možnosti uplatnění na trhu práce. Tato problematika je následně vyhodnocena pomocí dotazníkového šetření a rozhovorů s odborníky. Práce je proto rozdělena do dvou častí, a to na teoretickou, kde jsou vysvětleny pojmy spojené s psychickými nemocemi, a na praktickou, kde je popsána spolupráce s organizací Green Doors, z. ú.
Klíčová slova: Duševní onemocnění; pracovní prostředí; komunikace; trh práce
Název práce: Employment of people with mental disorders
Autor(ka) práce: Kubíková, Kristýna
Vedoucí práce: Němec, Otakar
Oponenti práce: Šimáčková, Kateřina
This thesis deals with an issue of employment of people with mental disorders. The goal of thesis is to describe and to map mental disorders and to point out their maladaptive behaviors. Also to show possibilities of communication in working environment with people with mental disorders and to highlight opportunities of employment in the labor market. The issue is subsequently evaluated with use of questionnaire surveys and interviews with experts in the topic. The thesis is divided into two parts, in theoretical part are explained concepts related to mental illnesses and in practical part is described cooperation with organization Green Doors.
Klíčová slova: labor market ; communication; Mental illness ; working environment

Fakulta: Fakulta podnikohospodářská
Katedra: Katedra personalistiky