Zdravý životní styl a spotřební chování mladé generace

Název práce: Zdravý životný štýl a spotrebné chovanie mladej generácie
Jazyk práce: Slovensky
Bakalárska práca sa zaoberá spotrebným chovaním mladej generácie ľudí v oblasti zdravého životného štýlu. V teoretickej časti sú vymedzené základné pojmy súvisiace s problematikou spotrebného chovania a faktorov, ktoré ho ovplyvňujú. Ďalej v nej nájdeme bližšie analyzovanú oblasť zdravého životného štýlu a zdravého stravovania. V praktickej časti sa nachádza analýza informácií získaných vlastným dotazníkovým šetrením, ktoré bolo zamerané na vnímanie zdravého životného štýlu mladými ľuďmi a ich postoj k zdravému stravovaniu a nákupu biopotravín.
Klíčová slova: zdravý životný štýl; spotrebné chovanie; biopotraviny
Název práce: Zdravý životní styl a spotřební chování mladé generace
Klíčová slova: zdravý životný štýl; spotrebné chovanie; biopotraviny
Název práce: Healthy lifestyle and consumer behaviour of young people
Jazyk práce: Slovensky
This Bachelor's Thesis focuses on the issue of consumer behaviour of young generation of people in the field of healthy lifestyle. In the theoretical part, it communicates the basic terminology concerning consumer behaviour and factors influencing consumer behaviour. Moreover, there is further analysis of the terms like healthy lifestyle and healthy eating. The practical part of the thesis contains analysis of the information obtained in a questionnaire survey concentrated on the perception of healthy lifestyle by young people and their attitudes towards healthy eating and purchase of organic food.
Klíčová slova: organic food; consumer behaviour; healthy lifestyle

Fakulta: Fakulta podnikohospodářská
Katedra: Katedra marketingu