Strategická analýza Nadace Forum 2000

Autor(ka) práce: Němeček, David
Vedoucí práce: Špička, Jindřich
Oponenti práce: Boukal, Petr
Hlavními cíli práce jsou aplikace vybraných nástrojů strategické analýzy na Nadaci Forum 2000 a zhodnocení relevance využití klasických metod strategické analýzy v kontextu neziskových organizací. Práce je rozdělena na teoreticko-metodologickou část a analytickou část. V první části jsou představeny nástroje, kterých je využito v následující analýze. V druhé části jsou tyto nástroje aplikovány na zmíněnou nadaci. V závěru práce jsou vedle výsledků strategické analýzy představeny také závěry hodnocení relevance využití klasických metod strategické analýzy v této konkrétní analýze.
Klíčová slova: strategická analýza; analýza zdrojů a schopností; neziskové organizace; analýza okolí; konkurence
Název práce: Strategic Analysis of the Forum 2000 Foundation
Autor(ka) práce: Němeček, David
Vedoucí práce: Špička, Jindřich
Oponenti práce: Boukal, Petr
The main objectives of this thesis are the application of selected strategic analysis instruments to the Forum 2000 Foundation and the evaluation of the relevance of the use of classical methods of strategic analysis in the context of non-profit organizations. The thesis is divided into theoretical-methodological part and analytical part. The first part introduces the tools that are used in the following analysis. In the second part, these tools are applied to the said foundation. At the end of the thesis, in addition to the results of the strategic analysis, conclusions of assessment of the relevance of the use of classical methods of strategic analysis in this particular analysis are also presented.
Klíčová slova: strategic analysis; resource and capability analysis; environmental analysis; non-profit organizations; competition

Fakulta: Fakulta podnikohospodářská
Katedra: Katedra strategie