Návrh systému řízení rekreačního zařízení

Název práce: Návrh systému řízení rekreačního zařízení
Autor(ka) práce: Valová, Anežka
Vedoucí práce: Pichanič, Mikuláš
Oponenti práce: Staňková, Anna
Cílem této diplomové práce je návrh nové organizační struktury Hotelu Zámku Valeč a zhodnocení jeho finanční situace. K té jsou na podnik aplikovány finanční metody, jako jsou horizontální a vertikální analýza, rentabilita nákladů, rentabilita výnosů a ukazatele ubytovacího úseku (obsazenost, průměrně dosažená cena za pokoj a cena za disponibilní pokoj). Diplomová práce je rozdělena na teoretickou a praktickou část. V teoretické části jsou vymezeny metody řízení malých a středních podniků, které zahrnují marketingovou strategii, finanční řízení, management a řízení rozvoje firmy a jejího růstu. Následuje praktická část, která obsahuje popis Hotelu Zámek Valeč, SWOT analýzu, finanční analýzu a analýzu stávajícího stavu organizační struktury. Na základě těchto analýz jsou v závěru diplomové práce identifikovány problémy a navrženy změny organizační struktury.
Klíčová slova: typy organizačních struktur; organizační struktura; management; marketingová strategie; finanční řízení; analýza; řízení změn
Název práce: Proposal of a solution for a recreational facility management system
Autor(ka) práce: Valová, Anežka
Vedoucí práce: Pichanič, Mikuláš
Oponenti práce: Staňková, Anna
The aim of this masters thesis is to propose a new organizational structure of the hotel castle Valeč and to evaluate its financial situation. In order to assess the financial situation, financial methods such as horizontal and vertical analysis, cost-effectiveness, return on revenues and accommodation indicators (occupancy, average price per room and price for the available room) are applied to the enterprise. The thesis consists of a theoretical and practical parts. The theoretical part defines methods of management of small and medium enterprises, which include marketing strategy, financial management, management of the company development and growth. It is followed by a practical part, which contains a description of the hotel castle Valeč, a SWOT analysis, a financial analysis and an analysis of the current state of the organizational structure. In the conclusion of the masters thesis, problems are identified based on these analyses and changes in the organizational structure are proposed.
Klíčová slova: change management; types of organizational structures; organizational structure; financial management; analysis; marketing strategy; management

Fakulta: Fakulta podnikohospodářská
Katedra: Katedra managementu