Pozitivní a negativní motivace v práci

Název práce: Pozitivní a negativní motivace v práci
Autor(ka) práce: Hoang Minh, Tuan
Vedoucí práce: Legnerová, Kateřina
Oponenti práce: Králová, Tereza
Hlavním cílem této práce je objasnit důvody, které vedou vybrané vedoucí IT startupů k používání motivačních faktorů. Dále zjistit jaké mezilidské vztahy panují na daných pracovištích. V neposlední řadě jaké podpůrné prostředky právě napomáhají k mezilidských vztahům, které jsou v daných organizacích. Teoretická část se věnuje vybraným pozitivním a negativním motivačním faktorům, se kterými se lze obvykle setkat ve startupech i běžně na pracovišti. Vymezuje základní pojmy - jako je pozitivní a negativní motivace. Zmíněná jsou také například úskalí hojně používaných motivačních nástrojů - jako motivace cílem, finanční odměnou či trestem - podložené dostupnými vědeckými zdroji.
Klíčová slova: odměna; negativní motivace; pozitivní motivace; startupy; motivace cílem; science
Název práce: Positive and negative motivation in IT startups
Autor(ka) práce: Hoang Minh, Tuan
Vedoucí práce: Legnerová, Kateřina
Oponenti práce: Králová, Tereza
This work's main purpose is to clarify the reasons for selected IT startup leaders to use motivational factors. It also explores which interpersonal relationships exist at the given workplaces. Finally, it identifies which support resources help interpersonal relationships in the organization. The theoretical part deals with selected positive and negative motivational factors, which can usually be encountered at startups and normally in the workplace. It defines basic terms such as positive and negative motivation. Also mentioned are the pitfalls of very widely used motivational tools such as motivation, financial reward, or punishment based on available scientific studies.
Klíčová slova: goal motivation; positive motivation; startups; negative motivation; science

Fakulta: Fakulta podnikohospodářská
Katedra: Katedra personalistiky