Spotřební chování zájemců o elektronické aukce bytů

Název práce: Spotřební chování zájemců o elektronické aukce bytů
Autor(ka) práce: Gavlasová, Kateřina
Vedoucí práce: Černá, Jitka
Oponenti práce: Hlavinka, Radovan
Bakalářská práce se zaměřuje na spotřební chování účastníků v prostředí elektronických aukcí bytů. Analýza bude provedena na základě četností jednotlivých dat, pomocí kontingenčních tabulek a pomocí klouzavého průměru s periodou 5 let. V teoretické části budou nejprve vymezeny základní pojmy cíleného marketingu, tedy segmentace, targeting a positioning. Dále se bude zaměřovat na aukce a její jednotlivé typy. V závěru teoretické části bude zkoumán současný stav realitního trhu v Praze a celé České republice. V praktické části bude provedena analýza spotřebního chování účastníků elektronických aukcí. Účastníci budou rozděleni do jednotlivých segmentů dle demografických, geografických a behaviorálních kritérií. U vytvořený segmentů bude následně analyzováno jejich chování při nákupu bytu prostřednictvím elektronické aukce.
Klíčová slova: realitní trh ; spotřební chování; segmentace; rezidenční trh; elektronická aukce
Název práce: Consumer behaviour in E-auctions of apartments
Autor(ka) práce: Gavlasová, Kateřina
Vedoucí práce: Černá, Jitka
Oponenti práce: Hlavinka, Radovan
The aim of this thesis is analysing consumer behaviour while buying an apartment in E-auction. The analysis will be performed using a frequency of data, pivot tables and by moving average within 5 years period. The theoretical part will characterize basic terms of target marketing like segmentation, targeting and positioning. Furthermore, it will focus on auctions and different types of auctions. Then it will examine the current status of the real estate market in Prague and the whole Czech Republic. In the practical part the analysis of consumer behaviour in the E-auctions of apartments will be executed. Consumers will be divided into segments according to their demographic, geographic and behavioural criteria. In those segments will be analysed their behaviour while buying an apartment via E-auction.
Klíčová slova: real estate market; E-auction; residential market; consumer behaviour; segmentation

Fakulta: Fakulta podnikohospodářská
Katedra: Katedra marketingu