Vliv účetní politiky vybrané společnosti na závěry finanční analýzy

Název práce: Vliv účetní politiky vybrané společnosti na závěry finanční analýzy
Autor(ka) práce: Šimůnková, Anežka
Vedoucí práce: Pospíšil, Jiří
Oponenti práce: Vomáčková, Hana
Tato bakalářská práce pojednává o účetní politice a finanční analýze společnosti Pivovar Svijany, a.s. Cílem práce je přiblížit problematiku účetní politiky dané společnosti a dopadů jejich změn na výstupy finanční analýzy. Teoretická část se zaměřuje na problematiku účetní politiky, zabývá se základními pojmy, zdroji informací a nástroji finanční analýzy. V praktické části jsou analyzovány konkrétní účetní metody společnosti a provedena finanční analýza, při níž je poukazováno na konkrétní vlivy účetní politiky. Na konci práce dochází k porovnání společnosti Pivovar Svijany, a.s. s konkurenty.
Klíčová slova: účetní politika; finanční analýza; Pivovar Svijany, a.s.
Název práce: Influence of Accounting Policy on Results of Financial Analysis of Selected Company
Autor(ka) práce: Šimůnková, Anežka
Vedoucí práce: Pospíšil, Jiří
Oponenti práce: Vomáčková, Hana
This bachelor thesis deals with accounting policy and financial analysis of the company Pivovar Svijany, a.s. The aim is to define the issue of accounting policies and the impact of the changes on the outputs of financial analysis. The theoretical part focuses on the issue of accounting policy, describes the key terms, sources of information and tools of financial analysis. In the practical part are analysed specific accounting methods used by the company Pivovar Svijany, a.s. and financial analysis of this company. In the end of the thesis the company is compared with its competitors.
Klíčová slova: financial analysis; Pivovar Svijany, a.s.; accounting policy

Fakulta: Fakulta financí a účetnictví
Katedra: Katedra finančního účetnictví a auditingu

Datum zadání práce: 22. 9. 2016