Ocenění společnosti Iveco Czech Republic, a.s

Název práce: Ocenenie spoločnosti Iveco Czech Republic, a.s
Jazyk práce: Slovensky
Diplomová práca sa zaoberá ocenením spoločnosti Iveco Czech Republic, a.s., pre potreby managementu. Ocenenie je vykonané ku dňu 31.12.2016. Základom pre ocenenie je vypracovanie strategickej a finančnej analýzy. Zistenia z analýz budú zohľadnené pri zostavení finančného plánu, z ktorého bude vychádzať samotné ocenenie. Dôraz je kladený na ocenenie prostredníctvom diskontovaného cashflow pre vlastníkov a veriteľov FCFF a ocenenie podľa hodnoty ukazovateľa EVA. Výnosové metódy sú porovnané s účtovnou hodnotou podniku.
Klíčová slova: FCFF; EVA; finančný plán; strategická analýza; finančná analýza; vážené priemerné náklady na kapitál; hodnota podniku; automotive
Název práce: Ocenění společnosti Iveco Czech Republic, a.s
Jazyk práce: Slovensky
Diplomová práce se zabývá oceněním společnosti Iveco Czech Republic, a.s., pro potřeby managementu. Ocenění je provedeno ke dni 31.12.2016. Základem pro ocenění je vypracování srategické a finanční analýzy. Zjištění z analýz budou zohledněny při sestavení finančního plánu, z něhož bude vycházet samotné ocenění. Důraz je kladen na ocenění prostřednictvím diskontovaného cashflow pro vlastníky a věřitele FCFF a ocenění podle hodnoty ukazatele EVA. Výnosové metody jsou porovnány s účetní hodnotou podniku.
Klíčová slova: strategická analýza; finanční analýza; EVA; finanční plán; automotive; vážené průměrné náklady na kapitál ; FCFF; hodnota podniku
Název práce: Valuation of Iveco Czech Republic, a.s
Jazyk práce: Slovensky
Diploma thesis deals with the valuation of the company Iveco a.s., for the management needs. The estimated value refers to December 2016. The basis for the valuation is strategic and financial analysis. The results will be taken into account for establishment of the financial plan, which will be used in the valuation process. Emphasis is placed on yield methods using free cash flow to the firm(FCFF) and economic value added EVA. Both methods are compared with book value of the company.
Klíčová slova: financial analysis; strategic analysis; automotive; financial plan; FCFF; value of the company; weighted average cost of the capital; EVA

Fakulta: Fakulta podnikohospodářská
Katedra: Katedra strategie