Schvalování účetních závěrek v prostředí malé obce v České republice

Název práce: Schvalování účetních závěrek v prostředí malé obce v České republice
Autor(ka) práce: Šlégrová, Lucie
Vedoucí práce: Svoboda, Michal
Oponenti práce: Bauer, David
Práce se věnuje schvalování účetních závěrek v prostředí malé obce. V prvních třech kapitolách je vysvětleno, jak funguje proces schvalování u vybraných účetních jednotek včetně právního zakotvení obcí a jejich účetního výkaznictví. V poslední kapitole je pak přiblížen proces schvalování konkrétně v malé obci Kytín. Jsou zde identifikovány role jednotlivých subjektů, kterých se proces dotýká, a v závěru je uvedeno také zhodnocení průběhu schvalování z hlediska efektivity, srozumitelnosti a časové náročnosti.
Klíčová slova: obec; schvalování; účetní závěrka; výkaznictví
Název práce: Financial Statements Approval in the Environment of a Small Municipality in The Czech Republic
Autor(ka) práce: Šlégrová, Lucie
Vedoucí práce: Svoboda, Michal
Oponenti práce: Bauer, David
The thesis is dedicated to the financial statements approval in the environment of a small municipality. In the first three parts is explained how the process of approval works by entities as municipality. There is also explained the legislation concerning municipalities and their financial reporting. There is described the process of the financial statement approval of a small municipality Kytín in the last part, the function of every single person who is concerned is identified and in conclusion there is stated the evaluation of the process in terms of efficiency, comprehensibility and duration.
Klíčová slova: approval; municipality; financial statements; reporting

Fakulta: Fakulta financí a účetnictví
Katedra: Katedra finančního účetnictví a auditingu

Datum zadání práce: 9. 5. 2016