Ocenění 100% obchodního podílu na společnosti Groupe SEB ČR s.r.o

Název práce: Ocenenie 100% obchodného podielu spoločnosti Groupe SEB ČR s.r.o
Jazyk práce: Slovensky
Cieľom tejto diplomovej práce je zistiť tržnú hodnotu oceňovaného podniku Groupe SEB ČR s.r.o. pre účely teoretického predaja potencionálnemu kupujúcemu ku dňu 1.1.2016. Diplomová práca je rozdelená do kapitol, ktoré rešpektujú základnú štruktúru znaleckého posudku ocenenia podniku. Úvodná časť práce je venovaná predstaveniu podniku a základným informáciám potrebným pre ocenenie. Ďalej nasleduje finančná analýza, na základe ktorej bude zistený predpoklad neobmedzeného trvania podniku going concern. Nasleduje kapitola venovaná strategickej analýze, ktorej výsledkom bude prognóza tržieb spoločnosti. V nadväznosti na strategickú analýzu budú prognózované generátory hodnôt a zostavený finančný plán. Vyvrcholením práce bude samotné ocenenie spoločnosti, ktoré bude uskutočnené metódou DCF Entity v troch variantných scenároch, ako doplnková oceňovacia metóda bola použitá metóda tržného porovnania.
Klíčová slova: Tržné porovnanie; Ocenenie; DCF Entity
Název práce: Ocenění 100% obchodního podílu na společnosti Groupe SEB ČR s.r.o
Jazyk práce: Slovensky
Cílem této diplomové práce je zjištění tržné hodnoty oceňovaného podniku Groupe SEB ČR s.r.o. pro účely teoretického prodeje potencionálnímu kupujícímu ke dni 1.1.2016. Diplomová práce je rozdělená do kapitol, které respektují základní strukturu znaleckého posudku ocenění podniku. Úvodní část práce je věnována představení podniku a základním informacím potřebným pro ocenění. Dále následuje finanční analýza, na základe které bude zjištěn předpoklad nekonečného trvání podniku going concern. Následuje kapitola věnovaná strategické analýze, výsledkem které bude prognóza tržeb společnosti. V návaznosti na strategickou analýzu budou prognózovány generátory hodnot a postaven finanční plán. Vyvrcholením práce bude samotné ocenění, které bude provedeno metodou DCF Entity ve třech variantních scénářích, jako doplňková oceňovací metoda byla použita metoda tržního porovnaní.
Klíčová slova: Metoda tržního porovnání; Ocenění; DCF Entity
Název práce: Valuation of the company Groupe SEB ČR s.r.o
Jazyk práce: Slovensky
The main goal of this thesis is to determine the market value of the company Groupe SEB ČR s.r.o. for purpose of selling to protentional buyer at 1.1.2016. The thesis consists of six chapters which correspond to basic business valuation structure. The first part determines basic information about the valued company. The next chapter is followed up with the financial analysis that verifies going concern assumption. Next chapter is strategic analysis, which results with sales prognosis of the company. After strategic analysis was set up prognosis of value generators and making the financial plan. The final part of the thesis was dedicated to business valuation by using DCF Entity method in three variant scenarios. As a secondary valuation method was chosen market comparison method.
Klíčová slova: Market comparision; DCF Entity; Business valuation

Studijní program / obor: Finance a účetnictví/Finance a oceňování podniku
Fakulta: Fakulta financí a účetnictví
Katedra: Katedra financí a oceňování podniku