Optimalizace distribuce velkoobchodního podniku

Název práce: Optimalizace distribuce velkoobchodního podniku
Autor(ka) práce: Breburda, Tomáš
Vedoucí práce: Jirsák, Petr
Oponenti práce: Rathouský, Bedřich
Revize stavu před optimalizací a návrh případných změn se zaměřením na snížení dopravních nákladů, optimalizaci dopravních tras a také servisní úroveň Poskytovanou zákazníkům. Optimalizace provedena v několika variantách, a to jak na strategické, tak i operativní úrovni. To za pomocí kombinace výstupů plánovacího softwaru a intuitivních metod. Vše vyčísleno v ročních nákladech. Na základě požadavků logistického manažera v protikladu k požadavkům zákazníka bylo zpracována strategie rozmístění skladové sítě a na závislosti jejího stavu pak vypracován model distribuce na území ČR nákladními vozy. Navržené řešení optimalizace má potenciál pro snížení nákladů.
Klíčová slova: rozvozové trasy; Logistika; optimalizace; supply chain management; distribuce
Název práce: Optimalization of distribution of a wholesale business company
Autor(ka) práce: Breburda, Tomáš
Vedoucí práce: Jirsák, Petr
Oponenti práce: Rathouský, Bedřich
Revision of pre-optimalization state and proposal of possible changes with a focus on lowering the transportation costs, optimizing the routing and also the service level provided to the customers. Optimalization done on several levels, on strategical and on operative level. All this achieved with combination of outputs from a routing software and using intuitive methods. Outcome to be accounted in costs per annum. Based on conditions and demands stated by the logistics manager in the contrary to customers demands, a strategy of warehouse allocation was created. Based on this information a distribution model regarding also the routing issue was created as well.
Klíčová slova: distribution; optimalization; supply chain management; routing problem; Logistics

Fakulta: Fakulta podnikohospodářská
Katedra: Katedra logistiky