Kulturní aspekty využívání srážkové vody v prostředí českých měst

Název práce: Kulturní aspekty využívání srážkové vody v prostředí českých měst
Autor(ka) práce: Pospíšilová, Nikola
Vedoucí práce: Kouba, Vojtěch
Oponenti práce: Lindner, Milan
Bakalářská práce se zaměřuje na nové trendy v nakládání s dešťovou vodou v urbanizovaném území, a také na osvětu, jež úspěšná implementace těchto strategií vyžaduje. Práce popisuje historický vývoj odvodňování a seznamuje s důvody neudržitelnosti současného stavu. Uvádí implikace hospodaření s dešťovou vodou a způsoby aplikace tohoto nového přístupu v urbanizovaném území. Dále zkoumá, zda v ČR probíhá dostatečná osvěta o hospodaření s dešťovou vodou. Kvalitativní výzkum demonstruje pohledy odborníků na vodní hospodářství i vzdělávacích a poradenských organizací.
Klíčová slova: hospodaření s dešťovou vodou; udržitelný rozvoj; územní plánování ; environmentální vzdělávání
Název práce: Cultural aspects of stormwater management in the environment of Czech cities
Autor(ka) práce: Pospíšilová, Nikola
Vedoucí práce: Kouba, Vojtěch
Oponenti práce: Lindner, Milan
The bachelor thesis focuses on new trends in stormwater management in urbanized areas, as well as on enlightenment which successful implementation of these strategies requires. The thesis describes historical development of drainage systems and introduces the reasons for unsustainability of current state. It also analyzes the implications of stormwater management and the ways of applying this new approach in urbanized areas. It also examines if there are sufficient endeavours to spread awareness and enhance enlightenment about stormwater treatment in the Czech Republic. For this purpose, qualitative method of research was used. The aim of the research was to demonstrate opinions of experts on water management, and also of organizations focused on environmental education.
Klíčová slova: environmental education; stormwater management; land use; sustainable development

Studijní program / obor: Ekonomika a management/Arts Management
Fakulta: Fakulta podnikohospodářská