Postavení nízkonákladové letecké dopravy v Evropě

Název práce: Postavení nízkonákladové letecké dopravy v Evropě
Autor(ka) práce: Beznosova, Valeria
Vedoucí práce: Zelený, Lubomír
Oponenti práce: Vidrnová, Vlasta
Cílem bakalářské práce Postavení nízkonákladových leteckých společností v Evropě je zjistit, jak se bude vyvíjet nízkonákladová letecká doprava u třech největších společností v Evropě v následujících desetiletích. K tomu nám poslouží analýza vybraných ukazatelů v letech 2013 až 2016. V hlavní části tedy budeme porovnávat počet přepravených cestujících a celkové příjmy u vybraných aerolinek. Mimo jiné se budou zkoumat současné trendy a jejich budoucí vývoj. Pro analýzu a porovnání jsou použita data od společností Ryanair, EasyJet a Wizzair.
Klíčová slova: aerolinky; nízkonákladoví dopravci ; Evropa
Název práce: The position of low-cost airlines in Europe
Autor(ka) práce: Beznosova, Valeria
Vedoucí práce: Zelený, Lubomír
Oponenti práce: Vidrnová, Vlasta
The aim of the Bachelor Thesis "Position of low-cost airlines in Europe" is to find out how low-cost air transport will develop in the three largest companies in Europe over the next few decades. This will be used to analyze selected indicators between 2013 and 2016. In the main part, we will be comparing traffic statistics and the total revenue for selected airlines. Among other things, current trends and their future development will be explored. For analysis and comparison are used data of Ryanair, EasyJet and Wizzair.
Klíčová slova: Europe; low cost airlines; transport

Fakulta: Fakulta podnikohospodářská
Katedra: Katedra logistiky