Název práce: Ekonomické aspekty pořádání festivalu současného tance Siraex a zhodnocení jeho činnosti
Autor(ka) práce: Voláková, Anna
Vedoucí práce: Riedlbauch, Václav
Oponenti práce: Janeček, Václav
Tato práce se zabývá ekonomickými aspekty pořádání tanečního festivalu. V teoretické části jsou vysvětleny základní pojmy a zmapovány možnosti financování neziskových tanečních festivalů. Praktická část se zabývá případovou studií festivalu současného tance Siraex, která na základě účetních dat sleduje vývoj způsobu financování, strukturu zdrojů a nákladů festivalu. V závěru praktické části je vyhodnocen kvantitativní výzkum provedený mezi účastníky festivalu, jehož klíčové otázky se týkaly motivace účasti na festivalu a financování.
Klíčová slova: Siraex; zdroje financování; současný tanec; festival; financování festivalu
Název práce: Economic aspects of the festival of contemporary dance Siraex and evaluation of its activities
Autor(ka) práce: Voláková, Anna
Vedoucí práce: Riedlbauch, Václav
Oponenti práce: Janeček, Václav
This thesis deals with the economic aspects of organizing a dance festival. The theoretical part explains the basic concepts and the possibilities of financing non-profit dance festivals. The practical part deals with a case study of the festival of contemporary dance Siraex, which, based on the accounting data, follows the development of the way of financing, the structure of sources and costs of the festival. At the end of the practical part is quantitative research conducted among the participants of the festival, whose key questions are related to motivation for participation in the festival and financing.
Klíčová slova: funding sources; funding of festival; Siraex; contemporary dance; festival

Studijní program / obor: Ekonomika a management/Arts Management
Fakulta: Fakulta podnikohospodářská